„Gimtadienio skaitymai“, skirti poetui Viliui Baltrėnui

Labiausiai pradžiugina parama, kurios nelauki ir nesitiki. Taip atsitiko prieš trejus metus, kai Salamiesčio biblioteka gavo netikėtą siuntinuką su poeto Viliaus Baltrėno parašytomis knygelėmis ir autoriaus laišku su linkėjimais mažiesiems, jauniausiems Salamiesčio skaitytojėliams. Tada labai apsidžiaugėme netikėta dovana, bet poetas nepaliovė mūsų džiuginti ir toliau. Jau trejus metus iš eilės jaučiame nuolatinį rašytojo dėmesį, nes kiekvienais metais sulaukiame vis naujų jo knygelių ir visada su nuoširdžiais linkėjimais.
Džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami tokį nuostabų bibliotekos bičiulį, kuriam šiais metais buvo paskirta Anzelmo Matučio vardo „Poezijos pavasarėlio – 2017" premija ir suteiktas tos premijos laureato vardas, o kadangi lapkričio mėn. poetas minės labai gražų, apvalų, brandų 80-ies metų jubiliejų, nusprendėme simboliškai jį pasveikinti. Pasiruošimas prasidėjo prieš gerą savaitę. Vaikai rinkosi knygeles, labiausiai patikusius eilėraštukus, karpė, spalvino medžių lapus, rašė linkėjimus.
Lapkričio 15 dieną į biblioteką rinkosi 1–4 klasių mokinukai (mokytojos Ramunė Jarmalavičiūtė ir Danutė Zovienė), dalyvauti valandėlėje „Gimtadienio skaitymai" skirti poetui Viliui Baltrėnui. Pirmiausia vaikai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie poeto gyvenimą, kūrybą, paskui patys skaitė, deklamavo ir net vaidino linksmus, gyvenimo džiaugsmu trykštančius jo eilėraštukus. Mokinukai atsinešė ir po vieną išmargintą klevo lapą, kitoje jo pusėje užrašę nuoširdžius linkėjimus knygelių autoriui artėjančio jubiliejaus proga. Čia pat juos skaitė ir dėjo į dovanų dėžutę. Visus šiuos jaunųjų skaitytojų linkėjimus bibliotekininkė įteikė poetui, kartu su Kupiškio viešosios bibliotekos direktoriaus pasirašyta padėka, renginio metu Kupiškyje.

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė