Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

DSCF4953

Kiekvienais metais atėjus tamsiems lapkričio vakarams mažuosius savo skaitytojus pakviečiame į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius. Ši savaitė Baltijos šalyse rengiama jau dvidešimtą kartą.
Šių metų tema – Salos, todėl turėjome progą pakeliauti po salas šiaurės šalių literatūroje. Apsuptos jūros, išskirtinės savo gamta salos per amžius įkvepia Šiaurės šalių rašytojus.

O ir pačias Šiaurės šalis sieja daug dalykų: ilgos šaltos žiemos ir trumpos vasaros, gausiai žvaigždėmis nusėtas gilus nakties dangus ir šiaurės pašvaistė, jūra ir jos krantai bei daugybė didesnių ir mažesnių salų.
Žvelgdami į estų dailininkės Reginos Luk-Tamperės plakate pavaizduotą senovinį laivą kartu su 4 klasės mokinukais ir mokytoja N. Kibiene nutarėme įsijausti į piratų gyvenimą. Kartu suvaidinome ištrauką iš suomių rašytojo Maurio Kuno knygos „Lobių sala". Tai istorija apie mažąjį Džimį, kuris randa paslaptingą lobių žemėlapį ir išvyksta į negyvenamą salą ieškoti vietos, kur paslėptas lobis. Tačiau laive tyko gobšūs piratai, kurie nė nesiruošia dalintis būsimais turtais.
Per Šiaurės šalių bibliotekų savaitę viskas įmanoma, todėl mokyklos koridoriuose buvo galima sutikti ne tik piratus, bet ir antrokus su mokytojomis A. Songailiene ir V. Marmokiene, ieškančius paslėpto lobio. Mokytojos, gavę slaptus lobių žemėlapius, su mokinukais smagiai traukė jų ieškoti. O dar smagiau visiems buvo juos radus.
Šios savaitės metu, bibliotekininkės kvietė, kad kiekviena klasė taptų maža sala, kurioje būtų skaitomos knygos. Bibliotekininkė A. Kiaušienė antrokams pristatė nuotykių knygeles. O Vaikų erdvėje apsilankė vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" Boružėlių ir Zuikučių grupių vaikučiai. Kartu su jais skaitėme pasaką apie draugystę „Boružėlė Liputė", nes į Šiaurės šalių bibliotekų savaitę gražiai įsiterpė Tarptautinė tolerancijos diena.
Dar norime padėkoti antrokui Remigijui Jankauskui už piratų atributikos gamybą. Ačiū ir sėkmės moksle! O visiems mūsų jauniesiems skaitytojams – smagios kelionės po knygų salas!

Vyresn. bibliotekininkė Laimutė Kliopkinienė

DSCF4956 DSCF4955 DSCF4954
DSCF4957 DSCF4958 DSCF4959
DSCF4960 DSCF4962 DSCF4964
DSCF4965 DSCF4967 DSCF4969
DSCF4970 DSCF4971 DSCF4972
DSCF4973 DSCF4953 DSCF4974

Papildoma informacija