Šiaurės šalių savaitė Šepetos bibliotekoje

DSC 0163

 

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kviečia keliauti po „Šiaurės salas". Ypatingas dėmesys yra skiriamas Suomijai ir jos literatūrai, nes ji mini 100 – ąsias nepriklausomybės metines. Suomija garsėja aukštosiomis technologijomis, Šiaurės pašvaiste, gamta su daug švarių ežerų.
Pirmieji pašnekesiui apie Suomiją į biblioteką, kartu su savo mokytoja, rinkosi mažieji Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos mokiniai. Jiems buvo aiškinama, kas ta Šiaurės šalių savaitė, kodėl kiekvienoje bibliotekoje vyksta renginiai šiai datai pažymėti. Bibliotekininkė vaikams pasakojo apie Suomiją: jos vėliavą, kalbą, žemėlapyje rodė šalies kontūrus. Kadangi tai patys mažieji mokinukai, jiems dar labai sunku susikoncentruoti ir ilgai klausytis kalbų. Tad visi drauge nusprendėme, neakivaizdiniu būdu, pasitelkus fantaziją, į Suomiją „keliauti" ir ten ieškoti lobio. Reikėjo sugalvoti su kokia transporto priemone mums keliauti. Greičiausia būtų su mašina. Taigi ėmėmės darbo ją kuo greičiau sukonstruoti. Čia mums prireikė ir spalvoto popieriaus, ir plastilino, ir tualetinio popieriaus mašinos pagrindiniam „korpusui" padaryti. Kadangi vaikai labai nori tokių praktinių užduotėlių, mašina kaip mat buvo sukonstruota. Tai buvo mūsų bendras fantazijos vaisius ir įsivaizduojama kelionė į Suomiją ieškoti lobio.
Tą pačią dieną į biblioteką atskubėjo ir kitų klasių pradinukai. Jų taip pat laukė pažintis su Suomija ir skaitymai, kuriuos pavadinome „Skaitome vieni kitiems". Geriau susipažinti su Suomija šį kartą mums padėjo V. Mozurienės ir A. Siniuvienės knyga „Sveika, Europa". Šiais metais skaitymams rekomenduojamos knygos M.Kunnas „Lobių sala", M. Turtchaninoff „Maresė". Ulla-Lena Lundberg „Ledas". Skaitymams mes pasirinkome M. Kunno „Lobių salą". Šios knygos personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Knyga parašyta pagal garsią Roberto Luiso Styvensono istoriją apie jūrų piratus. Ištraukas iš knygos skaitė antrokai Valius ir Lukas, o klausytojai buvo pirmokai. Nepastebimai greitai praėjo skaitymų valandėlė ir mokiniai išskubėjo į pamokas.
Lapkričio 14 d. minimos pasaulinio pripažinimo sulaukusios Švedijos rašytojos A. Lindgren 110 - osios gimimo metinės. Paminėti šios garsios rašytojos gimimo metinių po pamokų į biblioteką susirinko penktokai, šeštokai ir jų mažesnieji draugai. Vyko garsiniai skaitymai iš A. Lindgren kūrybos. Kas nežino Pepes Ilgakojinės ir jos ryškiaspalvių kojinių! Ištrauką iš šios knygos skaitė penktokė Agnė. O kas tas Emilis, ar norėtum turėti panašų į jį draugą? Apie tokį Emilį rašytoja rašo knygoje „Emilis iš Lionebergos". Ištrauką skaitė penktokė Eiviltė. O jeigu norėtum sužinoti apie Lotą reikėtų perskaityti knygą „Lota iš Pramuštgalvių gatvės". Ištrauką iš šios knygos skaitė šeštokas Arnas. O kur dar „Karlsonas, kuris gyveno ant stogo", „Broliai Liūtaširdžiai", „Padaužų kaimo vaikai", tai labiausiai vaikų mėgiamos knygos bibliotekoje.
Tokiais renginėliais šiais metais buvo paminėta Šiaurės šalių savaitė bibliotekoje.

Šepetos padalinio vyresn.bibliotekininkė Neringa Paukštienė

 DSC 0158 DSC 0159   DSC 0166
 DSC 0164  DSC 0162  DSC 0171
DSC 0190 DSC 0193 DSC 0192