Adventas...

received 1202940529850691

 

Prasidėjo gruodis... jau ir kalendorinė žiema... o ir už bibliotekos lango snaigės sukasi... Širdyje gera – ramu. Prasidėjo adventas. Rimties, susikaupimo metas. Advento laikotarpiui reikia pasiruošti, susikaupti, norisi ir į namus parsinešti dalelę ramybės. Pamiršti skubėjimą, kasdienį bėgimą, per kurį nematome pačių gražiausių dalykų. Nematome patys savęs.
Jau nuo lapkričio mėnesio, pradėjus dirbti naujai bibliotekininkei kaimo moterys nerimavo ar nenutrūks ši graži advento vainikų pynimo tradicija, kuri tęsiasi jau ketverius metus. Penktadienio popietę bibliotekininkė skubėjo į biblioteką, nerimaudama ar tikrai susirinks kaimo moterys, ar pavyks pačiai nupinti advento vainiką. Bibliotekininkė niekada nėra pynusi, o visos pynėjos jau patyrusios. Sutartą valandą susirinko moterys nešinos eglių, pušų šakomis, žvakėmis ir kaspinėliais.
Bibliotekos ištikimiausia lankytoja ir globėja Emilija Danutė Ribokienė padėjo moterims patarimais, o ypač bibliotekininkei, kuri advento vainiką pynė pirmąjį kartą. Dabar drąsiai galima sakyti, kad vainiką išmoko pinti, o ir kitais metais galės padėti kitoms nepatyrusioms pynėjoms. Gera ir šilta buvo žiūrėti į tą dešimtį moterų, kurios besišnekučiuodamos pynė vainikus. Kas sau, kas dukroms ar marčioms. Viena jauna mama trumpam atbėgusi į biblioteką apžiūrėjo vainikų pynimo technologiją, pasiklausė patarimų ir išskubėjo pinti savo advento vainiką, į namus pas miegantį mažylį. Nupynusi atsiuntė bibliotekininkei nuotrauką. Vyriausia 83 m. Regina Daunoravičienė pynė didelį vainiką, kuris visą advento laikotarpį puoš Palėvenėlės bažnyčią.
Pirmąjį gruodžio sekmadienį, bažnyčioje sužibo per dvi dešimtis advento žvakelių. Kunigas Mindaugas Kučinskas pašventino vainikus, palinkėjo gražaus, prasmingo didžiųjų švenčių laukimo.
„Šios šventės prasmę geriausiai atskleidžia Kalėdų eglutė, įžiebtų keturių žvakių spindėjimas advento vainike, žmogaus suklupimas prie klausyklos langelio ir kalėdaičio laužymas Kūčių vakarą... Pasirengimas Kalėdoms liudija žmogaus troškulį atsiverti tam, kuris ATEINA. Tam, kuriam esu reikalingas, kuris rūpinasi manimi ir myli nekeldamas jokių sąlygų. Kalėdos – Dievo ir žmogaus susitikimo diena." (Ričardas Doveika).

Palėvenėlės skaitytojų punkto bibliotekininkė
Sandra Škinderytė

20171201 144119 P1150368 20171201 144137
 P1150386  P1150370  P1150386