Adventinių renginių ciklas Naiviuose

20171214 085356

 

Adventas – ramybės, susikaupimo, dvasinio apsivalymo metas. Šios šventės prasmę geriausiai atskleidžia Kalėdų eglutė, įžiebtų žvakių spindėjimas Advento vainike. Daugeliui prieškalėdinis laikotarpis yra išbandymo metas, todėl svarbu nepamiršti tų, kuriems labiausiai reikalinga mūsų pagalba. Juk laiku ištartas paguodos, padėkos žodis jau yra parama...
Ir šiais metais naivietės tęsė adventinių renginių ciklą. Pirmą Advento sekmadienį nešinos eglių, pušų šakelėmis, kankorėžiais, džiovintais vaisiais, riešutais, žaisliukais, rinkosi į bendruomenės patalpas, pynė adventinius vainikus, patalpų papuošimui, sau ar draugei. Lauke, prie kultūros centro pastato, iš šiaudų kūrė prakartėlės skulptūras. Po to rinkosi į biblioteką, kur vyko popietė „Uždekime Advento žvakelę širdyje". Buvo uždegta pirmoji Advento žvakė, prisiminti praėjusių metų darbai, skambėjo mintys apie Adventą.
Antrasis Advento sekmadienis prasidėjo edukacine popiete-pamokėle „Gerumas mus vienija". Bendruomenės virtuvėlėje kepėme šventinius imbierinius sausainius, meduolius, meduolinius namelius, juos puošėme. Kepimo paslaptimis dalijosi Daiva Tviskuvienė ir Gertrūda Indilienė. Po to vyko „Romansų popietė". Joje romansus atliko viešnios iš Subačiaus – moterų vokalinis ansamblis „Viešinta" ir Naivių vokalinis moterų ansamblis „Obelėlė". Buvo uždegta antroji Advento žvakė. Kultūros darbuotojos Angelė ir Milda priminė Advento tradicijas, papročius, burtus.
Visą trečią Advento savaitę vykdėme gerumo akciją. Buvo lankomi vieniši Naivių mikrorajono seneliai, aplankytas mūsų kaimo senolis, dabar gyvenantis Subačiaus senelių namuose. Visi buvo pasveikinti su artėjančiomis šventėmis, išdalintos dovanėlės – pačių kepti šventiniai saldumynai.
Pratęsdamos bendradarbiavimą su Kupiškio mokyklos „Varpelis" vaikais, aplankėme ir juos. Nuvežėme pačių keptų šventinių sausainių, o juos papuošti pasiūlėme patiems vaikams.
Trečiąjį Advento sekmadienį visi buvo pakviesti į popietę „Po Angelo sparnu". Pradžioje buvo įžiebta Kalėdų eglutė. Šiais metais vaikus su dovanėlėmis aplankė Kalėdų senelio žmona – Kalėdienė. Buvo ir svečių – Kupiškio savivaldybės vicemeras Aurimas Martinka, Skapiškio seniūnas Valdas Juškevičius. Popietė buvo skirta padėkoti visiems, kas darė gerus darbus, stengėsi padėti kitiems, gražino savo kaimą, atsiliepė į rengiamas akcijas. Bibliotekininkė padėkojo bibliotekos rėmėjoms Gertūdai Indilienei, Genei Žilinskienei, Juditai Bukauskienei už bibliotekai padovanotą krėslą. Angelei Kovienei, Rasai Indilaitei, Emai Mikšytei, Gitanai Petrulienei – už dovanotas knygas, periodinius leidinius. Stasei Jakštonienei ir Dangerūtai Jakubkienei už idėjas, pagalbą puošiant bibliotekos prieigas. Padėkas už gerus darbus, pagalbą organizuojant renginius, išsakė laisvalaikio salės darbuotoja Angėlė Kovienė, bendruomenės pirmininkė Genė Žilinskienė. Padėkoti galėjo ir atvykusieji į renginį, už gerus darbus ar gerumą kaimynui, draugui, artimam žmogui. Šventiškumo suteikė Panevežio miesto „Šaltinėlio" progimnazijos kolektyvas „Šaltinėlis" ir Kupiškio KC Subačiaus padalinio kolektyvas „Smile".
Po išsakytų minčių, palinkėjimų, bendravimas tęsėsi prie šventinio stalo.


Naivių padalinio vyresn. bibliotekininkė
Milda Levickienė

Foto Genės Žilinskienės, Gertrūdos Indilienės ir MIldos Levickienės

Renginių akimirkos

25394181 1362982903813365 1701473809 n