Laisvės gynėjų diena Kupiškio viešosios bibliotekos padaliniuose

DSC 4584

 

Laisvės gynėjų diena – sausio 13-oji, atmintinų dienų sąraše Kupiškio krašto žmonėms ypač artima – tą 1991 m. sausio 13-ąją į Vilnių, Sąjūdžio pakviesti, Lietuvos Respublikos valdžios įstaigų saugoti, šešiolika autobusų išvyko daugiau kaip penki šimtai kupiškėnų. Tų dienų prisiminimai ypač gyvi visų tų įvykių liudininkų ir dalyvių atmintyje, ir tikrai nereikia raginti, atskirai priminti šią datą minėti tinkamai – žmonės puikiai suvokia kas yra reikšminga ir verta pagarbos – ar kalbėtume apie savivaldybės įstaigas, mokyklas ar eilinius piliečius.

Visiems įprasta jau tradicinė dešimties minučių žvakučių įžiebimo akcija pastatų languose bei neužmirštuolės ženklas švarko ar palaidinės atlape, tapo savaime suprantamu dalyku, o tų atmintinų įvykių dalyvių susitikimai su mokiniais, patriotinio auklėjimo pamokos prasmingai papildo ugdymo procesą mokyklose. Neabejoju, kad sausio 12-ąją tokių renginių buvo visose mokyklose, kitose ugdymo įstaigose, tačiau labai norėčiau pasidžiaugti Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos ir Kupiškio viešosios bibliotekos Noriūnų padalinio renginiu, kuriame buvau pakviestas dalyvauti. Mokytojos Jugasės Kavoliūnienės ir bibliotekininkės Irenos Gasparonienės pastangomis mokiniai ne tik sužinojo tų atmintinų įvykių prasmę ir reikšmę, bet ir išklausė tų įvykių dalyvių Rimanto Bimbirio ir Algirdo Gasiūno prisiminimus, sužinojo, kaip apie tuos įvykius rašė tuometinė spauda, galėjo susipažinti su Lietuvos kariuomenės kariškiais ir jų ginkluote, o mokyklos kieme šalia rūpintojėlio skulptūros (autorius Edikas Puipas) „pasodino" arti šimto neužmirštuolių žiedų, vaišinosi arbata, apžiūrėjo karinę techniką.... smagu matyti augančius tėvynės gynėjus.
Tos pačios dienos popietę Kupiškio viešosios bibliotekos Subačiaus ir Lukonių padalinių patalpose taip pat buvo minima Laisvės gynėjų dieną – čia ne tik prisiminti mūsų kraštiečiai tų dienų dalyviai, bet ir perskaitytas pranešimas „Sausio 13-oji spaudos puslapiuose", o istorikas, atmintinų įvykių dalyvis Jonas Babickas savo pranešime pateikė statistinių duomenų, ragino puoselėti laisvės gynėjų atminimą. Šiuose padaliniuose bibliotekininkių Audronės Bukienės ir Loretos Aleksiejūnienės pastangomis susibūrę vietos bendruomenių nariai vaišinosi arbata, dalinosi prisiminimais ir šių dienų aktualijomis, klausėsi saviveiklininkų atliekamų dainų, tiesiog bendravo.
Prasmingi renginiai vyko ir kituose Kupiškio viešosios bibliotekos padaliniuose, bibliotekos draugų ir partnerių patalpose.

Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus

20180112 100941 hqdefault 20180112 152437
DSC 4562 DSC 4577 DSC 4584
DSC 4586 DSC 4590 DSC 4612
DSC 4647 DSC 4663 DSC 4681