Knygų klubo išvyka

28001016 1858611807763883 252084397 n

Vasario 9 d. Kupiškio viešosios bibliotekos knygų klubas pirmą kartą išsiruošė į išvyką. Net penkiolika skaitytojų Panevėžio J. Miltinio dramos teatre žiūrėjo spektaklį pagal P. Pukytės knygą „Bedalis ir labdarys". Man pačiai ši knyga labai patiko. Sužinojusi, kad yra pagal šią knygą pastatytas spektaklis, iš karto pasiūliau jį pažiūrėti knygų klubo nariams. Labai džiaugiuosi, kad taip entuziastingai sutikto vykti.


Spektaklyje paliesta aktuali ir dažnai skaudi emigracijos tema. Kadangi pati knyga yra vien dialogai ir monologai, tai ir spektaklis taip pastatytas. G. Tuminaitės pastatymas – kūrinys sudarytas iš trumpų literatūrinių etiudų, meistriškai didėjančia emocine įtampa, besiplečiančia vienatvės, likimo, išnykimo temomis. Anot L. Kreivytės, tai kelionė per svetimos kultūros pelkę: nuo nesusikalbėjimo ir nesupratimo per apgavystes, absurdą, abejingumą, žiaurumą, netektį, ilgesį... Aktorių vaidyba buvo tokia įtaigi, negalėjau nukreipti nei sekundei žvilgsnio. Elžbietos Latėnaitės žavėjo ne tik vaidyba, bet ir muzikiniai gabumai. Be abejo, matyti aktorių, kupiškėną Mantą Vaitiekūną visiems buvo be galo malonu. Knyga išleista 2013 m., o spektaklio premjera įvyko 2015 m. Šis spektaklis dalyvavo įvairiuose festivaliuose ir pelnė daugybę apdovanojimų.
Labai lauksiu kito mūsų susitikimo vasario 21 d., kad galėtume aptarti knygą ir diskutuoti apie matytą spektaklį. Neabejoju, išgirsime skirtingų nuomonių ir todėl diskusija bus labai įdomi.

Edita Petrulienė
Knygų mylėtojų klubo vadovė

Papildoma informacija