Vilniaus Knygų mugėje

28500117 2003416536341519 2074593748 o

 

Tradicinei, jau 19-ąjai, Vilniaus Knygų mugei dėmesio nestigo – rūpestingai sudaryta labai plati kultūrinių renginių programa, spaudos, televizijos ir radijo reportažai, susitikimai su rašytojais, diskusijos ir debatai – visa tai jau mums įprastas kiekvienos knygų mugės fonas ir nenuostabu, kad susidomėjimas ja išlieka labai didelis, lankytojų gausa apie tai geriausiai byloja. Bibliotekininkams knygų mugė taip pat prilygsta profesinei šventei, todėl nenuostabu, kad gražus būrys mūsų darbuotojų lankėsi Vilniaus knygų mugėje pačią pirmą mugės dieną – ketvirtadienį.

Nepaisant žiemiško šaltuko ir šerkšnu patrauktų autobuso langų, visų kelionės dalyvių nuotaika buvo puiki – suspėjome laiku ir dalyvavome mugės atidarymo renginiuose – aukštų svečių sveikinimo žodžiai svarbūs, bet mus labiausiai domino susitikimai su rašytojais, knygų leidėjais, kitais mugės dalyviais, edukacinės programos, bibliotekų erdvė kur galėjome susitikti su kitų miestų bibliotekininkais ir dar daug kitų smagių ir naudingų dalykų, kuriems laiko, deja, labai trūko – kaip aprėpti neaprėpiamą? Žinoma, nelengva, tačiau bandyti galima – jau kelionės metu pasidalinome kokios temos, susitikimai mums įdomiausi ir pasiskirstėme kur ir kas turėtu dalyvauti – tokiu būdu tikėjomės pamatyti kaip galima daugiau ir jau grįžę pasidalinti savo atradimais. Kaip tai mums pavyko matysime jau netrukus bibliotekininkų pasitarime. Ką patyrėme, sužinojome? Visų pirma reikia pasidžiaugti, kad knyga tebelieka labai svarbia mūsų kultūros dalimi, susidomėjimas spausdintu žodžiu nemažėja, kitos formos – elektroninės knygos, audio įrašai ir kt. dar nėra įgavusios tokio populiarumo ir prieinamumo kaip mums įprasta tradicinė knyga. Internetas rimtai konkuruoja įvairiose gyvenimo srityse, tame tarpe ir šioje, tačiau daugelio kalbėjusių rašytojų ir leidėjų nuomone, tradicinė knyga vis dar išlieka svarbiausia, sunkiai pakeičiama. Knygų prieinamumas tebelieka svarbus veiksnys – jų kainos nuolat augančios, nauja knyga tampa prabangos preke, o bibliotekoms nuolat stinga lėšų naujiems spaudiniams įsigyti. Nepaisant to, bibliotekos ir šiemet pasipildys naujais leidiniais – pasirinkti yra iš ko, ir mes turėjome gerą progą daugelį naujų leidinių pamatyti, pavartyti – o tai visada į naudą .
Reikia tikėtis, daugiau kaip dvi dešimtys rajono bibliotekininkų knygų mugėje profesine prasme turėjo neblogą galimybę praplėsti akiratį – ne tik susipažinti su naujausiais leidiniais, bet ir jų pateikimo lankytojams galimybėmis, praturtinti savo akiratį turiningų susitikimų metu, pabendrauti su kolegomis, susipažinti su įvairiomis edukacijomis ir kt. Ką gi, iki sekančios ,jau 20-osios knygų mugės (norisi sakyti šventės) sekančiais 2019 m.

Renginio akimirkos


Algirdas Venckus
Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius

Papildoma informacija