Susitikimas su poetu ir eseistu Gintaru Bleizgiu

Kiekviena knyga praturtina mus žiniomis, naujomis įžvalgomis, kviečia keliauti autoriaus minties labirintais, o dar geriau suvokti literatūrą padeda susitikimai su kūrėjais. Tokią progą literatūros mylėtojai turėjo kovo 15 d., atvykę į susitikimą Kupiškio viešojoje bibliotekoje su poetu bei eseistu Gintaru Bleizgiu – vienuolikos knygų autoriumi, įvairių literatūrinių premijų laureatu.
Prieš pristatydamas savo kūrybą, G. Bleizgys papasakojo apie save, prisimindamas vaikystę su tėvais Druskininkuose, vėliau pas močiutę gražiuosiuose Veisiejuose, atsiminimus perpindamas pastebėjimais apie išgyvento laiko ir aplinkos bei gamtos įtaką kūrybai. Gamta jo kūryboje nesanti žemdirbiška, cikliška, ji sukultūrinta. Prisipažino, kad Jotvingių premija, (gauta už eilėraščių knygą „Kai sėlinsi manęs"), kuri siejasi su Druskininkais, ypač džiugina. Tai miestas, jį traumavęs vaikystėje, dabar yra „nugalėtas".
Svečias sakė, kad knygas pradėjo rašyti būdamas universitete, nors pirmieji jo eilėraščiai buvo išspausdinti Lazdijų rajono laikraštyje dar mokykliniais metais. Tai, kas rašyta mokykloje, pasak poeto, tėra mėgėjiška kūryba. Turi rašyti taip, kaip niekas iki tavęs nerašė. Išleidęs knygą „Su grojančiom kraujo gėlėm", suprato, kad rašymas – jo kelias. Autorius atskleidė pagrindines savo kūrybos – tiek poezijos, tiek eseistikos – temas savo kūryboje: laikas ir jo suvokimas, žiūrėjimas į gyvenimą ir pasaulį iš amžinybės pozicijų. Klausytojus sudomino šio kūrėjo samprotavimai apie kelis laiko lygmenis: istorinį, mitologinį ir dangaus karalystės laiką, kurį turi tik krikščionybė. Autorius neslėpė, kad santykis su Dievu, krikščioniškos vertybės taip pat yra svarbios jo kūrybos temos, nes patikrintos paties gyvenimo – per mamos mirtį, įvairius sukrėtimus, ligas, net kalėjimo patirtį. Prisipažino, kad vienas iš kūrybos tikslų – padrąsinti žmones, kad neatsisakytų savo svajonių, fantazijų. Būdamas ne tik rašytojas, bet ir verslo konsultantas, G. Bleizgys dalija laiką ne tik profesijai, kūrybai bet ir tarnystei baptistų bažnyčioje.
Renginio metu autorius perskaitė pluoštelį savo eilėraščių. Pristatė ir paskutiniąją savo knygą – „Karmelio kalno papėdėje". Tai dienoraščio tipo autobiografinis romanas, kuriame šalia kasdienybės aprašymų daug vietos skirta savęs stebėjimui, egzistenciniams išgyvenimams.
Rašytojas atsakė į renginio dalyvių klausimus, pasirašė autografus čia pat nusipirktose knygose.

Renginio akimirkos

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė