Atviras pokalbis su rašytoju Gintaru Bleizgiu

20180315 161448

Kovo 15 dieną Kupiškio mieste viešėjo rašytojas Gintaras Bleizgys. Jei pakartosiu banalų posakį, kad kiekviena pažintis praturtina, žinoma būsiu teisus, bet jei bandytume patys sau paaiškinti, kaip konkrečiu atveju pažintis praturtina, bus kiek sudėtingiau. Reikia pasakyti, kad Kupiškis G. Bleizgiui, yra gerai žinomas miestas dėl visai kitos, su rašytojo darbu mažai ką bendro turinčios priežasties.

Tarp daugelio šio įvairiapusiais talentais apdovanoto žmogaus veiklų yra ir konsultacinė, vadybinė veikla – Gintaras yra Struktūrinių investicijų konsultavimo centro direktorius, valdybos narys, padėjęs mūsų miestui rengti VVG strategijas. Taigi, G. Bleizgys ne tik rašytojas, verslininkas (įkūręs savo įmonę) bet ir struktūrinių investicijų konsultantas ir tai dar ne viskas... Bet apie viską iš eilės.
G. Bleizgys kaip rašytojas dar labai jaunas (42 metų amžiaus), tačiau skaitančiai visuomenei pakankamai gerai žinomas – išleista 11 poezijos ir eseistikos knygų ir jos neliko nepastebėtos – pelnė autoriui net keletą literatūrinių premijų. Rašytojas buvo savaitraščio ,,Literatūra ir menas" vyriausiuoju redaktoriumi, dabar dažnas literatūrinių recenzijų, kritikos straipsnių, kitų publikacijų autorius. Kupiškyje savo viešnagę autorius pradėjo Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje kur susitiko su grupe gimnazistų ir laisvo pašnekesio forma pasidalino savo samprotavimais apie literatūros svarbą. Literatūra padeda visuomenei suprasti kas ji yra – tokią literatūros mokymosi svarbą pabrėžė rašytojas, kalbėdamas su gimnazistais. Rašytojas taip pat pasidalino savo patirtimi kaip, kokiais metodais galima išmokti užsienio kalbų, kokį meistriškumo lygį turi pasiekti rašytojas, kad galėtų save laikyti profesionaliu kūrėju – pasirodo, tam reikia labai gerai žinoti beveik visą kitų ankščiau gyvenusių ir kūrusių rašytojų kūrybą, gebėti jų kūrybą interpretuoti ir tik tada ieškoti savo savitumo. Nežinau, ar visi susitikime dalyvavę gimnazistai surado sau svarbių minčių, idėjų, tačiau neabejoju, kad tokie susitikimai turi prasmę net ir tada jei bent vienam iš jų parodys kryptį ar problemos sprendimo būdą.
Kupiškio viešojoje bibliotekoje pašnekesys su rašytoju tęsėsi ir nors pašnekesio pretekstas buvo autoriaus naujausia knyga ,,Karmelio kalno papėdėje", tačiau kalbėta buvo toli gražu ne tik apie knygą – turtinga autoriaus gyvenimiškoji patirtis, sudėtingi asmeniniai išgyvenimai, užgrūdino šį žmogų ir išmokė vertinti laiką, gyvenimą kaip dovaną. Išmintingas kalbėjimas, kuris, žvelgiant į pakankamai jauną žmogų, gali kiek stebinti, nepaliko abejingų ir vertė dar kartą stebėtis tokia žmogaus veiklų įvairove ir sugebėjimu save realizuoti (be jau minėtų veiklų) tokiose skirtingose srityse, kaip rytų kovos menai, grojimas klasikine gitara ir dvasinėse praktikose – diakono tarnyste protestantiškoje bendruomenėje... ar tai viskas? Tikriausiai ne... G. Bleizgio eseistikoje aprašomos asmeninės ribinės patirtys ir išgyvenimai, (turiu galvoje 2016 m. išleistą eseistikos knygą „Jautis") jo dabartinė veikla, sudaro vientisą žmogaus paveikslą, kur netenka kalbėti apie žmogaus ir jo kūrybos atskyrimą, kaip kartais priversti esame daryti kitų autorių atveju.

Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus

DSCF2090 20180315 165243 DSCF2076