Bibliotekų savaitę pradėjome literatūros skaitymais

DSCF5494

Balandžio 23-iąją, pirmąją Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną, Kupiškio viešoji biblioteka suaugusius skaitytojus pakvietė į tradicinius skaitymus netradicinėje erdvėje – į „Upės kepyklėlę".
Kavinės ant Kupos upės kranto kiemas pavakare trumpam tapo literatūrine svetaine. Bibliotekos darbuotojai kartu su skaitytojais, jaukiai įsitaisę ant kėdžių prieš pavasario saulutę (diena, laimei, pasitaikė graži), laukė patiekalų „degustavimo".

Bibliotekininkai savo skaitytojams siūlė iš anksto paruoštą ir afišose išreklamuotą specialųjį literatūrinį meniu, kurį sudarė ne gastronominiai, o literatūriniai patiekalai. Jų paruošta net penkios rūšys: poetiniai užkandžiai su prieskoniais, žaliosios literatūrinės miniatiūros su pipirais ir paprika, pikantiškos rašytojų salotos su baltu padažu, didysis poetinis vinegretas be majonezo ir skaitytojų desertas – fondiu iš bibliotekos ir asmeninių fondų.
Įžanginiu žodžiu literatūrinę vakarienę pradėjo viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus. Jis, įsijautęs į vyriausiojo virėjo vaidmenį, priminė visiems dalyviams, kad balandžio 23-ioji – ne tik Jurginės ar Bibliotekų savaitės pradžia, bet ir pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena, kuri kviečia visus tiesiog skaityti. Vyriausiojo virėjo ir dviejų padavėjų paskatinti, bibliotekininkai siūlė savo parinktus „patiekalus"– eiliuotus posmus bei prozos ištraukas. Skambėjo Juozo Erlicko, Vlado Šimkaus, Jono Strielkūno, Jono Graičiūno, Vytauto Rudoko eilės, ištraukos iš Viktoro Gerulaičio, Liutauro Degėsio knygų.
Po pertraukėlės, pasivaišinę kava ir užkandžiais, skanavome literatūrinį desertą, kurį pasiūlė mūsų skaitytojai – „Lėvens balsų" klubo literatai, Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai, skaitytojų klubo „Knygius" nariai ir šiaip susidomėję lankytojai. Literatai perskaitė po keletą savo kūrybos eilėraščių, kiti pasirinko savo mėgstamus autorius, o tie, kurie neturėjo su savimi atsinešę tekstų, pasinaudojo bibliotekos parengtaisiais. Desertas buvo ypač pavykęs: eilės skambėjo ne tik lietuviškai, bet ir rusiškai, ir net prancūziškai. Kas nuostabiausia, skaityta ne tik iš popieriaus lapo, bet ir iš mobiliojo telefono ir net iš atminties. Visi kūrybą skaičiusieji svečiai apdovanoti smulkiais prizais.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė

Foto R. Vilčinskienės