Susitikimas su rašytoja

DSCF5638

Renata Šerelytė – prozininkė, dramaturgė, rašytoja, kritikė. Ji yra baigusi lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus universitete. Pirmieji jos eilėraščiai rajoniniame „Komunizmo keliu" laikraštyje pasirodė 1983 metais, palydėti Rimanto Urbono žodžių, o „Moksleivyje" – 1986 m. 1995 metais išleistas pirmasis rašytojos novelių rinkinys „Žuvies darinėjimas". Rašytoja rašo vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Vaikai mėgsta jos knygų seriją apie krakatukus, paaugliai skaito „Žvaigždžių medžiagą". R. Šerelytė jau yra išleidusi 24 knygas.
Naujausias jos romanas „Raganos širdis. Paslaptingoji Barboros Radvilaitės ir jos patikėtinės Magdalenos istorija".
Į susitikimą su rašytoja ir naujausia jos knyga, balandžio 26 dieną į viešąją biblioteką susirinko nemažas gerbėjų būrys. R. Šerelytei, bendraujant su renginio vedėja Lina Matiukaite, mezgėsi nuoširdus pokalbis apie naujausią knygą. Renata nėra linkusi šios knygos vadinti istoriniu romanu.
Šis romanas gimė iš kino filmo scenarijaus, bet filmo sukurti nepavyko, tad filmo kūrėjai pasiūlė parašyti romaną. Kaip sako R. Šerelytė: „Barbora buvo ir bus paslaptinga, nesuprasta ir neįmenama siela". Šiame romane vienas ryškiausių fiktyvių personažų – Barboros Radvilaitės patikėtinė Magdalena. Sunku suprasti, kas ta Magdalena: ragana ar žiniuonė? Karalienės palydovė ar išdavikė? Ar priešė?
Rašytoja mielai atsakė į susirinkusių klausimus. Taip sužinojome, kad ją domina istorinės temos: 1965 metai, kai žuvo paskutinis partizanas, tas laikas, kai susidegino Romas Kalanta... Galbūt, kada nors tai taps knyga.
Rašytoja pati rašo recenzijas apie kitų autorių knygas. R. Šerelytė sako, kad šiandieniniai jaunieji kritikai rašo aštriai, kaip ir ji jaunystėje. O dabar jau nebesinori skaudinti autorių, todėl renkasi tas knygas apie kurias norisi rašyti.
Rašytoja mėgsta žiūrėti filmus ir kartais taip būna, kad filmas būna geresnis už knygą.
Artimiausiuose ateities planuose norėtų pratęsti „Krakatukų" knygų seriją.
Rašytojai visada malonu sugrįžti į vaikystės vietas, nes neįmanoma atsisveikinti su gimtine, todėl jai visada malonu bendrauti su savo krašto žmonėmis.

Roma Vasiliauskienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Foto R. Vilčinskienės