Sielos šauksmas

DSCF2317

Bibliotekų savaitės renginių maratonas mūsų bibliotekoje užbaigtas balandžio 27 dieną populiarios knygos pristatymu. Į susitikimą atvyko aktorius, režisierius ir politikas, LR Seimo narys Robertas Šarknickas, pristatęs savo knygą „Šarkos sielos šauksmas". Knygos pavadinimas atspindi joje paliečiamas aktualias temas, tokias kaip benamystė, patyčios, tėvų palikto vaiko ir paauglio vietos po saule ieškojimas... Tai skaudi paties menininko gyvenimo istorijos atkarpa, todėl pasakojimas nepalieka abejingų. Knyga jau susilaukė dviejų leidimų.
Susitikimo metu nuščiuvusi auditorija klausėsi knygos autoriaus išgyvenimų: kelionė po valdiškus namus – iš pradžių Kauno kūdikių namai, vėliau – Šiaulių vaikų namų darželis, galiausiai – Obelių internatas, kur patirti sunkiausi išbandymai. Pasakodamas sudėtingą savo gyvenimo istoriją, skaudžius vaikystės ir paauglystės išgyvenimus, R. Šarknickas sakė, kad svarbiausia bet kokiose situacijose išlikti žmogumi. Juk, kaip teigiama knygoje, „blogi dalykai nesitęsia amžinai, juos nugali jautrių žmonių meilė". Augdamas Robertas sutiko ne vien abejingus žmones, pasitaikė ir jautrių. Knygos autorius atkreipė klausytojų dėmesį į tai, kokią svarbią vietą vaiko asmenybės raidoje turi pedagogai, kurie ne vien perteikia žinias, o sugeba pastebėti ir ašaras vaiko akyse. Begalinis artimųjų ilgesys, kova už savo orumą ir kova su savimi subrandino asmenybę, suradusią savo gyvenimo kelią, o dabar dalijančią meilę ir rūpestį kitiems.
Renginyje dalyvavusius kupiškėnus sujaudino svečio pasakojimas apie patirtus išgyvenimus ir privertė susimąstyti apie rūpestį vaikais, netekusiais tėvų meilės ir šilumos.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė

Foto L. Matiukaitės