Edukacinės erdvės Pakruojyje

Pasibaigus Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiams mūsų bibliotekos darbuotojai pasinaudojo Pakruojo viešosios bibliotekos kvietimu pasidomėti, kaip parengtos jų bibliotekos erdvės edukaciniams renginiams, kaip vyksta kita bibliotekos veikla, pagaliau mus labai domino unikalus pastatas – Pakruojo medinė sinagoga, kuri pritaikyta bibliotekos reikmėms. Puikus pavasariškai šiltas oras buvo geras mūsų kelionės palydovas – visiems suprantama, kad keliauti tuomet daug smagiau nei lyjant, todėl daugiau kaip 30-ties bibliotekos darbuotojų nuotaika buvo puiki.
Nors Pakruojo bibliotekos pastatai pakankamai kuklūs, tačiau entuziastingi jos darbuotojai daug dirba edukacijų srityje, įgytos priemonės ir darbuotojų gebėjimai leidžia efektyviai panaudoti turimus resursus ir organizuoti įdomias veiklas. Visi mūsų bibliotekos darbuotojai galėjo įsitikinti, kaip veikia vadinamieji 3D akiniai, interaktyvus stalas, kitos technologinės inovacijos – ne vienam kilo mintis apie panašių priemonių įsigijimą ir mūsų bibliotekoje. Visus sužavėjo ir medinė Pakruojo sinagoga – puikiai restauruotas unikalus pastatas jau dabar yra viena svarbiausių susirinkimų ir kitų renginių vieta Pakruojo mieste. Tikimės, kad taip bus netolimoje ateityje ir Kupiškio mieste – mūsų sinagoga, į kurios pastatą sugrįš biblioteka, taip pat bus unikalus ir, reikia tikėtis, lankytojų mėgstamas kultūros objektas.
Žinoma aplankėme ir įžymųjį Pakruojo dvarą – edukacinė programa priminė dvaro papročius ir etiketą, o pasivaikščiojimas dvaro labirintais ir parko takais priminė gerokai nutolusius laikus, kai kompiuteris ir automobilis dar nebuvo mūsų kasdienybė.

Kupiškio viešosios bibliotekos Direktorius Algirdas Venckus

Išvykos akimirkos