Dar vienas krėslas bibliotekoje

DSC01807

Pasaulis yra graži knyga
„Žmogui gamta daug dovanoja,
Mėnulį, saulę ir gėles,
O aš dažnai sau galvoju,
Ką paliksiu – tiktai eiles?"
(B. Zaborskytė-Jasinskienė)

Svetingai atvėrusi duris pirmiesiems Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės lankytojams, Lukonių biblioteka sulaukė garbios viešnios. Pirmosios dienos popietę atskubėjo kraštietė literatė bei bibliotekos globėja Birutė Zaborskytė-Jasinskienė.

Ir ne tuščiomis, o su žadėtuoju krėslu. Biblioteka dėkinga globėjai Birutei už brangią dovaną. Nuo šiol garbią kraštietę primins ne tik lentynoje esančios poezijos knygelės, dovanotos knygos ir lankymasis renginiuose, bet ir gimtojo krašto bibliotekos skaitykoje stovintis prašmatnus krėslas.
Svetinga buvo ir trečioji savaitės diena. Į biblioteką atvykusi Kupiškio VB kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė Rūta Vilkienė mažiesiems bibliotekos lankytojams pristatė edukacinį projektą „Aukštaitijos ETNO kilimą". Tai Kupiškio VB vykdytas projektas, kurio iniciatorė ir vadovė yra R. Vilkienė. Vaikai susidomėję stebėjo, kaip mobilioje aplikacijoje, programėlės „Android" dėka, prisijungus prie norimo objekto galima pamatyti 3 D vaizdus apie žymias Aukštaitijos vietas. Mums lukoniečiams labai miela matyti įamžintą gretimo Terpeikių kaimo ąžuolą. Bibliotekininkės paprašyta, Rūta su šiuo projektu trumpai supažindino ir suaugusius šventės dalyvius.
Suaugusiems skirto renginio metu Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Kupiškėnai – Lietuvos istorijoje" vadovė, Kraštotyros ir edukacijos skyriaus skyriaus vedėja Lina Matiukaitė pristatė mobilią parodą. Popietėje dalyvavusio olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos tėčio Stasio Aleknos ir visų kitų laukė staigmena – filmukas apie daugiausiai rinkėjų balsų pelniusį disko metiką V. Alekną. Į šventę atvyko kolegė Audronė Bukienė iš Subačiaus miesto padalinio, su bibliotekos draugų palyda. Neseniai susikūręs „Bibliotekos bičiulių" kolektyvas, vadovaujamas muzikos mokytojos Vilmos Aleknienės, padovanojo skambių dainų pynę.
Lukonių biblioteka pakvietė savo skaitytojas įsijungti į gerumo akciją kovojantiems su onkologinėmis ligomis „Spalvotas pavasaris 2018". Devintą kartą rengiama socialinė gerumo akcija kvietė mokančias megzti, nerti, velti padovanoti bent vieną kepurytę, šalikėlį, kojines ir kt. sergantiems onkologinėmis ligomis ir patiems mažiausiems – ankstukams. Mezgėja senjora Valerija Masilionienė numezgė 10 porų kojinyčių ankstukams bei mažiesiems ligoniukams. Mezginių mėgėjos Aldona Karazijienė ir Jolanta Keršanskienė savo rankų bei širdies šiluma taip pat prisidėjo prie šios akcijos, dovanodamos gražių raštuotų kojinyčių bei kojinių, kurias įteikėme akcijos koordinatorei, bibliotekininkei R. Vilkienei.
Pasibaigusi įdomi ir linksma šventinė popietė buvo tęsiama bendravimu prie arbatos puodelio, ragaujant bibliotekininkės tortą, šnekučiuojantis apie gyvenimą ir knygas; juk „Yra knygų, kurios tik paragautinos, yra tokių, kurias geriausia praryti, ir tik nedaugelį – sukramtyti ir suvirškinti". (F. Bekonas)

Foto L. Aleksiejūnienės


Loreta Aleksiejūnienė, Lukonių padalinio vyresn. bibliotekininkė

Papildoma informacija