Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Virbališkiuose

Bibliotekų savaitės tema „Kartu mes kuriame ateitį" – balandžio 23–29 d. Balandžio 23-ioji – Pasaulinė knygos diena. Todėl šiemet, minėdami Pasaulinę knygos dieną mes kviečiame tiesiog skaityti! Skaityti tai, kas mums patinka, kas mus įkvepia ir dėl ko mes nepastebime, kas vyksta aplinkui mus. Visus bibliotekos skaitytojus kvietė akcija „Perskaitei? Perduok knygą! Pagalvok ir pasidalink mintimis kokia biblioteka bus po 5, 10 ar 15 metų.
Balandžio 25 d. visi buvo pakviesti į popietę „Rask kelią į savo biblioteką." Bibliotekininkė Lidija pristatė 18-osios bibliotekų savaitės temą, kad tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai ir nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai keičia bibliotekų veiklą. Dalyviai supažindinti su Kupiškio viešosios bibliotekos projektu „Prabylanti krašto istorija: interaktyvus žemėlapis", kurio pagrindas – autentiški pasakojimai apie Kupiškio krašto vietoves, įžymius žmones. Visus sudomino K. D Sokienės pasakojimas apie Laukminiškių muziejų, bibliotekininkės L. Dešrienės pasakojimas apie Alizavos ąžuolą ir t. t. Ypač toks žemėlapis – pagalbininkas padės vaikams domėtis gimto krašto istorija.
Kartu visi sprendėme kryžiažodį „Biblioteka" ir bandėme sužinoti vieną svarbią Tiesą. Iškilo nemažai diskusijų ir pasvarstymų. O kaip su tuo klausimu: kokia biblioteka bus po 5, 10, 15 metų? Vieni rašė, kad nebebus katalogų, bus daugiau kompiuterių, bus elektroninių knygų, gal Virbališkiuose po 15 m. nebebus bibliotekos. Mažosios bibliotekos skaitytojos gaminosi knygutes, į kurias ruošėsi surašyti linkėjimus mamytėms Motinos dienos proga.
Norisi tikėti, kad skaitytojų sulauksime ir knygos bus skaitomos. Norime pasidžiaugti, kad mūsų biblioteka palaikė ir kartu prisijungė prie Noriūnų bibliotekos organizuotos akcijos „100 knygų savo bibliotekai", skirtos Lietuvos šimtmečiui. Jau gavome net 95 knygas, kurias padovanojo Audra ir Lauras Bieliniai, Vanda Baronienė, Jūratė Tūskaitė, Danutė Sokienė, Jolanta Knizikevičienė, Gita ir Marius Mačiuliai. Nuoširdus DĖKUI jiems.

Foto L. Čejauskienės

Laima Čejauskienė, Lidija Mačiulienė
Virbališkių padalinio bibliotekininkės