Knygų klubas „Knygius“

 

 

skaito, diskutuoja ir rekomenduoja visiems paskaityti:

 


knygos-virselis-581b1a229e589K. Webb. Primiršta daina . Tyto alba, 2016 m. 

Romanas  įtraukiantis nuo pirmojo puslapio. Tai pasakojimas apie jauną dailininką, kuris bando išsiaiškinti vieno paveikslo kilmę. Dailininkas nukeliauja  į nuošalų Dorseto kaimelį, kuriame atskleista tiesa pakeičia ir jo gyvenimą.

Giedrė


 

000000000001111171-ab5dd4e291a7d6fa3f8144ac9a718498-asset-knyguklubas-cdb likimo-kalavijas p1A.    Sapkowski. Raganius: Likimo kalavijas. Alma littera, 2017 m.

Stebuklinga magijos šalis iš tiesų pakeri. Kokią fantaziją rašytojo mes skaitome knygoje!! Nesitikėjau, bet įsijaučiau vis smarkiau ir smarkiau...

Edita


 

 000000000002175280-5a71d588ae800-asset-knyguklubas-9789955137375-lietaus-prieglobstis J. Moyes. Lietaus prieglobstis. Jotema, 2018 m.

Gal pavargote nuo įtampos detektyvuose? Jei taip, tai ši knyga tiks. Ji kaip gyvenimas: apie santykius tarp šeimos narių, neišsikalbėjimą, nesupratimą, apie meilę, pareigą.

Edita


 is antro zvilgsnio J. Picoult. Iš antro žvilgsnio. Alma littera, 2012 m.

Patiks tiems, kurie tiki anapusiniu pasauliu, mistiniais reiškiniais. Taip pat tiems, kurie ieško knygoje tikrų veikėjų, įvykių, istorinių faktų. Tikriausiai knyga bus šių metų viena tarp geriausių.

 Edita


 

imageA. Sapkowski. Raganius. Paskutinis noras. Alma littera, 2017 m.

Ši knyga fantastikos mėgėjams. Geraltas - raganius profesionalas, kurio darbas - sunaikinti tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, - siekia gėrio. Vaizdinga, išradinga, kupina humoro knyga.

Edita


 

likimo upėA. Čepulis. Likimo upė. Alma littera, 2003 m.

Autorius pasakoja nuo 1886 metų apie Žemaitijos kaimą, jo žmones, savo gyvenimo džiaugsmus, atradimus, klystkelius. Romane / I ir II dalys/ dominuoja šviesus, išmintingas ir kandžiai vertinantis situacijas motinos paveikslas. Knyga nuostabi. Galima apsiverkti ir juoktis iki ašarų...

Zita


 

 jūros katedraI. Falcones. Jūros katedra. Alma littera, 2008 m.

Mėgstu keliauti. Ši knyga pažadino svajonę pamatyt  Šv. Šeimynos katedrą  Barselonoje. Katedrą pamačius, jos statymo aprašymas plaukė prieš akis ir dar labiau virpino širdį. XIV amžiuje Barselonos klestėjimo laikai.  Neturtingiausi miesto gyventojai už savo pinigus nusprendžia pastatyti didžiausią pasaulyje šventovę- Jūros katedrą.Valstiečio Bernato ir jo sūnaus Arnau  gyvenimo istorija nepalieka abejingų kurie skaitė šią knygą.

Zita


 

 granauskas trys vienatves-500x500

 

R. Granauskas. Trys vienatvės.                                                                          

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011 m.

 

 

 Tai autobiografinė knyga. Dešimt novelių – dešimt pasakotojo gyvenimo tarpsniu. Stebim rašytojo kelią į pripažinimą brendant per sovietmečio bruzgynus: humoras, įprasminantis komiškas ir absurdiškas situacijas. Odė lietuvių kalbai, kaip išraiškos priemonei! Knyga, kurią
perskaičius jaučiuosi turtingesnė.

Zita


 

slepikas mano vardas maryte-500x500A. Šlepikas. Mano vardas – Marytė. 2012 m.

Karus kažkas pradeda, kažkas tampa nugalėtojais, tačiau našlės ir vaikai pralaimi visada. Labai jautri, sukrečianti knyga.
Edita

 


 1512373808 diawara begimas i nezinia-500x500V. Prėskienytė – Diawara. Bėgimas į nežinią. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 m.

Tai devyni apsakymai iš Malio. Lietuvė autorė 35 metus gyvenusi Malyje, pažindama Afriką, aprašo vietinių žmonių papročius, emigrančių, nutekėjusių į Malį, likimus. Labai įdomu buvo paskaityti.
Edita

 


 

muraniT. N. Murari. Tadž Mahalis. Alma littera, 2015.

Prabangūs rūmai, pasakiški sodai, besaikės puotos, geidulių pritvinkę haremai, pavydas, išdavystės, intrigos, žiaurios kovos dėl valdžios. Ir nei laikui, nei mirčiai nepavaldi meilė, amžiams sujungusi gražuolės Ardžumand ir imperatoriaus Šahdžahano širdis...
Siūlau skaityti istorinių knygų mėgėjams.
Irena


 

princeseI. Sundaresan. Šešėlių princesė. Alma littera, 2010.

Keturioliktojo Mogolų imperatoriaus Šah Džahano vaiko gimimas kainavo motinai gyvybę. Netekęs mylimos žmonos, imperatorius pražilo per vieną naktį, o savo kančią įkūnijo įspūdingu pastatu - Tadž Mahaliu. Meilė, klasta, intrigos...
Irena


 

1473835771 9789955136163 nekaltuju kalte 1473762484R. Abbott. Nekaltųjų kaltė. Jotema, 2016 m.

Hugo Flečeris gauna išskirtinį išsilavinimą, tampa milijardieriumi, nestokoja visų dėmesio. Bet randamas
negyvas lovoje, pririštas nuogas. Prasideda tyrimas. Daug intrigų, įtariamųjų...
Nijolė


imageF. De Cesco. Sidabrinė kriauklė. Alma littera, 2014 m.

Draugė Franka Julijai pasiūlo kelionę į Japoniją, į Tokiją. Julija visada norėjo studijuoti japonologiją, tai
iškart sutiko. Tai Japonijos kultūra, gamta, papročiai, religija ir maistas.
Nijolė


 

 majos-istorija-1 L. Riley. Septynios seserys. Tyto alba, 2016.

Tai knygų serija apie įvaikintas seseris, kurios tėčiui mirus gauna laiškus apie savo šeimos šaknis. Kiekviena knyga – atskira vienos sesers istorija. Siūlau paskaityti.
Ilona


lakstingalaKristin Hannah. Lakštingala. Jotema, 2016.

Knyga istorijos mylėtojams. Veiksmas vyksta antrojo pasaulinio karo metais. Rašytoją įkvėpė tikra moters, vedusios numuštus sąjungininkų lakūnus per Pirėnus, gyvenimo istorija. Romanas šlovina žmogaus dvasios stiprybę ir moterų ištvermę.

Edita


1462881290 moterisnarve3d1

 

 

 

 

 

J. Adler-Olsen. Moteris narve. Obuolys, 2013.

 

 

 

 

 

 

 

Ši knyga detektyvų mėgėjams. Nuo pat pirmo puslapio sudomino. Kaip nepasiduoti pačiose beviltiškiausiose situacijose, priversti protą dirbti, kad išgyventum. Labai patiko pats nusikaltimo tyrimas, abu pagrindiniai tyrėjai žavėjo savo asmenybėmis.

Edita


stiklo-skambesys-1K. White. Stiklo skambesys. Tyto alba, 2018.

Trys moterys, trys susipynę likimai. Trys istorijos apie baimę, santuokos iliuzijas, vienatvę dviese, neišsipildžiusias viltis ir meilę, kuri ateina į gyvenimą, nepaisydama tų, kurie ją atstumia. Ir smurtas prieš moteris einantis iš kartos į kartą. Rekomenduoju mėgstantiems skaityti šeimos istorijas.

Rita


                                                                                                                      

Papildoma informacija