Paskaitykime
Sukrėtė giliai.Nors atrodo, nemažai skaityta, filmų žiūrėta šia tema...
Noras išgyventi didžiulis.Viltis, meilė koncentracijos stovykloje.
Knyga išversta daugiau kaip 45 kalbomis.Parduota daugiau kaip trijų milijonų tiražu.
Rekomenduoju.
Edita
Nora Ikstena. Motinos pienas. Tyto alba, 2019.
Perskaičiau neatsitraukdama, nors iš pradžių atrodė bus šiaip sau. Gal labiausiai mane palietė toks nelaimingas mamos ir dukters santykis. Ne tai, kad moteris prarado gyvenimo džiaugsmą ir prasmę netekusi turimos dabarties ir turėjusios būti ateities. Mane sukrėtė jauna mergaitė, besistengianti visą savo gyvenimą įkvėpti motinai gyvenimo džiaugsmo.
Edita
Irena Buivydaitė. Rožių dvaras. Alma Littera, 2019.
Aramanta Hall, Amžinai mano. Alma Littera, 2019.
Pasižiūrėjus į viršelį galima pagalvoti, kad tai erotinis romanas. Deja, tikrai ne. Tai tikrai stiprus, įtempto siužeto kūrinys, kuris tiek įtraukia, kad nebesinori padėti knygos į šalį. Knygos pabaiga taip pat verčia susimąstyti. Nėra visiškai aišku kaip ji baigėsi, nes intriga išlaikyta ir paskutiniuose sakiniuose. Tuos paskutinius sakinius skaičiau net kelis kartus, kad suprasčiau kaip ji baigėsi. Tai šiurpulį kelianti istorija.
Jurgita
Virginie Grimaldi. Ir tada tu suprasi, kur slypi tavo laimė. Baltos lankos, 2018.
Atvykusi į dirbti į senelių namus „Eglūnai" Žiulija tikisi atrasti ramybę bei geriau suvokti save. Tačiau čia ji atranda daug daugiau: draugystę, pasitikėjimą ir kitus žmones. Skaitydama šia knygą ne kartą prisiminiau savo brangiąją, jau mirusią, močiutę. Supratau, kad bendravimas su vyresniais žmonėmis gali būti labai stiprus, padedantis susivokti ir pajusti gyvenimo džiaugsmą. Kartais seni žmonės labiau įvertina gyvenimą, nes „dažnai tik į gyvenimo pabaigą suvokiame gyvenimo vertę". „Gyvenimas – tai dabartis. Čia ir dabar. Iš vakarykštės dienos reikia pasiimti tik teigiamus dalykus. Iš rytdienos nereikia nieko tikėtis. Praeities nepakeisi, ateities nesužinosi". Knygoje gausu pamąstymų apie gyvenimą, kurie priverčia susimąstyti.
Jurgita
Markus Zusak. Knygų vagilė. De Libris, 2011.
Anand Dilvar, Vergas, 2018, Alma Literra
Knyga, kuri priverčia susimąstyti apie gyvenimą. Kiekvienas mes esame vergas: vaikystės traumų, netenkinančių santykių, darbo, kurio nemėgstam... „Kada galų gale pradėsi džiaugtis savo gyvenimu? Kai išsispręs visos tavo problemos? Atsibusk, broli Atsibusk, sese!... Neįprask prie gyvenimo, neįprask kasdien pabudęs būti nuobodus, prastai nusiteikęs ar susirūpinęs".
Jurgita
Erika Amber, Melo kaina. Alma Littera, 2019.
Nuostabi knyga apie praradimus, kurie tempia į pražūtį, apie melą, kuris mus skandina. Apie žmones, kurie visiškai atsidavė darbui dėl praradimų. Apie moterį, kuri gyvena „pakirptais sparnais" ir negali skirsti. Kol vieną dieną du žmonės gauna po voką, kuriuose nuotrauka. Nuotraukos antroje pusėje klausimas „Ar pameni?". Knyga prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti iki pat galo.
Jurgita
Sarah Jio. Gegužės pūga. Baltos lankos, 2014.
„Knygiaus" dėka pažinau šią rašytoją. Tai tik antra perskaityta jos knyga, tačiau noriu absoliučiai visas perskaityti. Labai emocionali kaip ir skaityta „Amžinai", mėgstu paverkti skaitant ir dar po to ilgai neužmiršti.
Edita
Petra Van Cronenburg. Levandų bliuzas. Alma littera, 2007.
Kaip visada norisi dėkoti už knygą, kuri patiko.
Jei ne levandų ūkis Biržų rajone , gal ir nebūčiau atradusi šio poezijos romano.Kitaip niekaip neišeina pavadinti, nes tiesiog kaip eilės, kurias skaitai ir lyg skraidai...
„Mūsų širdyse plasnoja pavasarinė aguona ir cikadų naktys".
Edita
L. Jewell. Tada ji dingo. Leidykla: Jotema UAB, 2019.
Edita
T. Adams. Be išeities. BALTO leidybos namai, 2018.
Trileris neleidžiantis atsikvėpti iki paskutinio sakinio. Įtampa visą laiką. Siužetas apie atrandamą pagrobtą vaiką ir bandymą jį išgelbėti. Iškart puoliau skaityti apie knygą, rašytoją. 2019m.knyga išversta į 28 kalbas, pasirinkta kaip 2018m.gruodžio mėn. knyga, o ,, Twentieth Century Fox'' statys filmą. Būtinai verta skaityti, o po to filmą žiūrėti.
Edita
M. J. Arlidge. Eni beni. Alma littera, 2016.
Ačiū bibliotekininkei Ritai už šią knygą. Knyga verta detektyvo vardo. Intriga iki pat galo. Buvo net šiurpu, nemalonu. Visada džiaugiesi sugautu nusikaltėliu, nes visi atsikvepia. Čia atvirkščiai. Dar pasidarė sunkiau ir pagrindinei veikėjai, ir man.
Edita
Martynas Starkus. Tuk tuk Indija. Tyto alba, 2010.
Labai labai patiko. Skaičiau net garsiai visai šeimai atostogų metu .Starkaus jumoras ir lengvumas pavergė .Daug juokiausi, buvau ir šoke dėl kultūrinių skirtumų. Įdomu buvo paskaityti apie Mumbajaus teroristinius išpuolius, nes visai neseniai filmą mačiau.
Edita
Kati Hiekkapelto. Bejėgiai. Sofoklis, 2018.
Šis detektyvas tiems, kas nenori labai šiurpių vaizdų, didelių netikėtumų. Susiskaitė labai lengvai, nesulaukus kažko netikėto. Bet kadangi tai antra autorės knyga su ta pačia pagrindine veikėja, tai norėtųsi skaityti ir kitas, sekti ne tik nusikaltimus su jų ištyrimais, bet ir tų veikėjų gyvenimus.
Edita
P. Suskind. Kvepalai. Alma littera, 2015.
Nors buvau mačiusi filmą, bet gavusi knygą dovanų, ją perskaičiau. Man trukdė į knygą įsigilinti, įsijausti matytas filmas. Visgi siūlyčiau paskaityti, kas neskaitė. Žavi rašytojo fantazija, sukūrusi tokį žmogaus paveikslą .Labai įdomu buvo skaityti apie kvepalų gamybą, augalų rinkimą ne bet kokiu metu, iš jų gaunamus įvairius kvapus. Kadangi turinį žinojau, labai kreipiau dėmesį į kitokius dalykus. Ar visi patikėtumėm, kad galima išgauti kvapus iš stiklo, geležies, net žmogaus. Patiko, kad knyga neparašyta šiurpiai.
Edita
J. Herlyn. Angelai neverkia. Alma littera, 2017.
Visada labai džiaugiuosi susipažinusi su dar viena rašytoja(u). Neslėpsiu, iš pradžių netiko, nervino, bet tik iš pradžių. Vėliau kaip įsiskaičiau, net ašara ištryško, gerklėj gumulas stovėjo. Skambinau sesei, kuri skaitė šią knygą, pasišnekėti. Mylėti - tai būti dėkingam už tai, kad esi. Kas mes būtume be meilės?
Edita
K. Sutherland. Mūsų širdžių chemija. Balto, 2016.
Tai pasakojimas apie keistą ir sudėtingą meilės istoriją... Čia pavaizduota meilė pralenkia laiką ir peržengia erdvę. Pasakojimas nuolat lydimas keistų dalykų, kuriuos skaitytojui leidžiama suvokti tik pasakojimo pabaigoje. Istorija baigiasi kitaip nei tikėjausi. Knyga, kurią padėjus į šalį pradedi galvoti, kad „istorijos su laiminga pabaiga - tik paprasčiausiai dar nepasibaigusios istorijos". Na ir viena iš knygoje rastų citatų, apibūdinančių čia aprašytą meilės istoriją. „Ir visą laiką taip aš ją mylėjau, kaip ji mylėjo jį: slapta, tarp sielos ir šešėlio". Knyga, kurią perskaičiusi dar ilgai galvojau, kodėl?...
Jurgita
B. Sanderson. Miglos vaikai. Alma littera, 2018.
Ilgai skaičiau, nes knyga 740 psl. Emocijas reiškiau garsiai. Tai fantastinė knyga. Man ji tokia vyriška, nors šiek tiek romantikos vis gi yra. Įspūdingas pasaulis, įspūdingi veikėjai. Magai, valdantys įvairius metalus. Tikrai skaitysiu antrą dalį.
Edita
J. Lago. Liucija. Alma Littera, 2017.
Savotiškai įdomi knyga, kurioje gausu įvairių patarimų, šių dienų apibendrinimo ir palyginimo su praeitimi. Perskaitai ir susimąstai. Taip, tai yra tiesa. „Nepatvarūs šiandien visi, net žmonės yra su garantija – iki pirmo konflikto, pirmo rimto pokalbio. Dažnai būna, kad padėties taisyti nebeapsimoka...“ Verta dėmesio knyga, kurioje yra iš ko pasijuokti, yra eilučių, kurias norisi perskaityti net kelis kartus.
Jurgita
M. Lunde. Vandens istorija. Tyto alba, 2018.
Perskaičiau šią knygą per dvi dienas. Tai reiškia, kad kaip reikiant užkabino. Norvegų rašytojos knyga apie vandenį – reikalingiausią gyvybei elementą. Kas būtų, jei vandens nebebūtų? Viena istorija pasakoja 2017 m., kaip moteris kovoja prieš galingą industriją, parduodančią kalnų ledą. Kita istorija 2041 m., kai Europa dūsta nuo karščio, ieško vandens. Šios dvi istorijos glaudžiai susijusios.
Edita
B. Buivydaitė. Vargai vartus kilnoja. Vaga, 1982.
Jei ne viešnia, kuri atvažiuos į „Knygių", nebūčiau paėmusi į rankas šios knygos tikrai. Kadangi bus kalbama mūsų susitikime apie šią rašytoją, tai knygą perskaičiau ir labai džiaugiuosi. Autobiografinė knyga. Joje radau sakmę apie Puntuką, apie tai, kaip pirtį galima pasidaryti namuose, kaip grūsti avižas. Tik knygos gale supratau, kodėl gimusi Genute, ji vis dėlto yra Bronė.
Edita
M. Haig. Kaip sustabdyti laiką. Tyto alba, 2018.
Knyga, kuri priverčia susimąstyti, apie gyvenimo vertybes. Kas svarbiau – gyventi nuo visko apsaugotame pasaulyje, kuriame negali įsimylėti, kuriame privalai neprisirišti prie žmonių ir vengti viešumos?... Skaitant knygą dažnai iškildavo klausimas ar norėtųsi sustabdyti laiką ir nebesenti? Ar tikrai tie, kurie gyvena labai ilgai yra palaiminti? „Palaiminti? Juk tai prakeiksmas". Gyvenantiems labai ilgai yra paruošti kitokie išbandymai. Jiems dažnai kiša koją skaudi praeitis... „Sustabdyti laiką gali neleisdamas jam tavęs valdyti. Yra tik dabartis. Praeities neužversi. Daugiausia ką gali padaryti – su ja susitaikyti".
Jurgita
K. Hannah. Sugrįžimas į Aliaską. Jotema, 2018.
J. Saramago. Aklumas. Alma littera, 2007.
Galiu šokinėti iš malonumo atrandant vis naujus ir naujus rašytojus. Tikriausiai šios knygos, o gal ir autoriaus nebūčiau paėmusi skaityti, jei ne būsima išvyka į spektaklį pagal šią knygą. Labai labai verta perskaityti. Aklumo epidemija. Taip trumpai apie knygą. Jei plačiau, tai žmogiškumo degradavimas apakus.
Edita
A. Ledig. Eik su juo. LRSL, 2017.
Nuo pat pirmo puslapio įsiurbė mane ši knyga. Pirmą kartą noriu padėkoti ne tik autorei, bet ir vertėjui. Tas rašymo stilius toks puikus! Net siužetą antroj vietoj palieku. Žodžiu, patiko labai. Be abejo, siužetinės linijos visos taip pat labai puikios. Apie ką ši knyga net nekalbėsiu, o siūlysiu paskaityti.
Edita
D. Chamberlain. Pribuvėjos išpažintis. Alma littera, 2012.
Man tai pirma šios rašytojos perskaityta knyga. Kam patinka Jodi Picoult knygos, tai tikrai patiks ir ši. Jautrus pasakojimas iki pat paskutinio puslapio pavergiantis.
Edita
Sarah J. Maas. Įkalinta tamsoje. Alma littera, 2017.
E. Rowley. Kur išnyksta dingusieji. Jotema, 2018.
Sofija – šešiolikmetė moksleivė pabėga iš namų, palikdama tėvams raštelį, kad nesijaudintų. Praeina dveji metai, bet Sofija negrįžta. Keitė, Sofijos mama, netiki, kad dukros nebėra gyvos. Nors ją paliko vyras, policija uždarė bylą, bet Keitė nepasiduoda ir pati toliau ieško... Tai knyga, kurią norisi skaityti greičiau, kad pagaliau viskas išaiškėtų.
Nijolė
P. James. Tau galas. Jotema, 2018.
Net nežinau, kiek esu skaičiusi Peter James knygų! Šis rašytojas yra mano vienas mylimiausių. Visuomet laukiu detektyvo Rojaus Greiso asmeninės linijos, pergyvenu ne tik dėl įvykdytų nusikaltimų išaiškinimo, bet ir dėl pačių tyrėjų asmeninių gyvenimų.
Edita
B. A. Paris „Palūžusi". LRSL, 2017.
„Jei negali pasitikėti savimi, kuo tada pasitikėti?"
Po įvykusios kraupios žmogžudystės pagrindinės romano veikėjos gyvenimas primena košmarą. Ji nuolat kažką pamiršta: piniginę, susitikimus, planuotas pirkti dovanas, kurioje vietoje paliko automobilį ir pan. Todėl yra įsitikinusi, kad paveldėjo motinos ligą – ankstyvąją demensiją, dar vadinamą silpnaprotyste. Ji priversta gerti vaistus, kurie ją nuolat migdo, ir ji nebegali kontroliuoti savo gyvenimo.
Bet romano viduryje pradeda aiškėti visai kitokia tiesa...
Tai puikus psichologinis trileris, kuris neleidžia knygos padėti į šalį. Rekomenduoju perskaityti.
Jurgita
S. Bjork. Aš keliauju viena. Alma littera, 2018.
Atrodė, kad detektyvas bus nuspėjamas, tačiau labai klydau. Pabaigoje tiek daug linijų, o jose atskiri veikėjai turėjo savo užduotis narpliojant žmogžudystes. Ką reiškia puiki komanda, kurios dėka viskas išaiškėjo!
Edita
R. Sagė. Laimingi žmonės keliauja dviračiais. Alma littera, 2017.
Knygos pasakojimas tarsi sudarytas iš dviejų dalių. Vienoje jų – pagrindinėje temoje – pasakojama apie emigrantų gyvenimą Olandijoje, kitoje – šalutinėje temoje – pagrindinės herojos Godos meilės istorija. Knyga nebuvo kažkas vau, bet verta paskaityti, ypač tiems, kurie galvoja emigruoti iš Lietuvos, kurie domisi emigracijos temomis. Informacijos ras ir tie, kurie domisi olandų kultūra. Tai jautrus pasakojimas, kuris parodo, kad norėdamas išgyventi, privalai perlipti per savo principus ir net su aukštuoju išsilavinimu, daryti tokius darbus, apie kuriuos nebūtum išdrįsęs pagalvoti – vienas iš jų valyti tualetus... Ir nors Olandai apibūdinami, kaip laimingi žmonės, kurie labai mielai visus priima ir yra draugiški, tačiau emigrantai ten visada jaučiasi kaip svetimi.
Jurgita
A. J. Rich. Ranka, kuri tave maitina. Sofoklis, 2018.
Kriminalinis romanas, psichologinis trileris, detektyvas – taip galėčiau pasakyti apie šią dviejų amerikiečių rašytojų, pasivadinusių A. J. Rich, knygą. Žmogus, kurį myli, pasirodo yra ne tas, kuo jį laikai. Knyga įtraukia nuo pradžių, o į pabaigą labai įtampa padidėja. Man, auginančiai šunį, labai jautri buvo per visą knygą einanti svarbi šunų linija. Graudu buvo skaityti apie gyvūnų prieglaudas. Verta paskaityti.
Edita
V. Fox. Nutilęs fontanas. Alma littera, 2018.
Istorija, kuri nutiko senoje Barbarosos pilyje Italijoje, sužavės kiekvieną. Paslaptingas dvaras, jame gyvenantys žmonės su savo praeitimi ir kažką slepiantis apleistas fontanas... Pilies patalpa panaši į bažnyčią, jos grožis gniaužia kvapą – bet drauge ji kažkokia tragiška. Pilis, kurioje vidurnaktį pasigirsta keisti garsai ir paslaptingi vaizdai... Kaskart tuo pačiu metu 3 valandą ir 12 minučių nakties. Įvykiai pasakojami keliaujant iš dabarties į praeitį. Kiekvienas skyrius užbaigiamas netikėtai, todėl knygą buvo sunku padėti į šalį, nes norėjosi sužinoti kas įvyko toliau. Bet norint tai sužinoti, reikėdavo kaskart sugrįžti į dabartį...
Jurgita
J. Moyes. Nakties muzika. Jotema, 2017.
Istorija apie moterį, kurios vyras žūsta autoavarijoje ir ji priversta su savo vaikais išsikelti į seną namą ir atsisakyti visų patogumų. Nepalūžti jai padeda smuikas. Kiekvieną kartą susidūrusi su kažkokiais sunkumais į rankas ji ima smuiką. Kai ji pradeda griežti, užsimiršta ir visa pasineria į muziką. Ir tada ji groja ištisas valandas, užhipnotizuodama visus aplinkui esančius. Mane labiausiai tai ir sužavėjo, kad ją nuolat lydėjo muzika. Grodama ji pasinerdavo į savo išgyvenimus. Kiekvienoje situacijoje ją lydėjo vis kita melodija... Vis kita muzika, kuri suteikdavo jai vilties ir sugrąžindavo į realų pasaulį. Tai knyga, kuri privertė nesustoti ir išspausti ne vieną ašarą.
Jurgita
B. A. Paris. Anapus uždarų durų. LRSL, 2017.
Knygą pradėjau skaityti norėdama sužinoti, kas slepiasi už tų uždarų durų.
Tobula santuoka: vyras išvaizdus, turtingas ir visada ir visur lydintis žmoną, beprotiškai ją mylintis, kiekvienos moters svajonė. Ji – nepriekaištinga žmona. Visi jiems pavydi. Bet....
Nesinorėjo patikėti, kad taip būna realiame gyvenime. Skaičiau knygą norėdama įsitikinti, kad čia tikrai kažkas slepiasi. Kaip yra pasakęs E. M. Remarkas „Gyvenimas nenumatė padaryti iš mūsų tobulybės. Tobulybių vieta muziejuje", bet ne čia, ne gyvenime... Skaičiau su didžiuliu susidomėjimu, nes įtampa visą laiką augo ir kiekvieną kartą prieš atverčiant naują puslapį, kildavo klausimas – kas dar?
Jurgita
J. Melnikas. Rojalio kambarys. LRSL, 2018. (2-asis leidimas)
Skaičiau šią knygą, nes draugė išgirdo, jog ji labai gera. Ir iš tikro, šiemet ji buvo išrinkta viena geriausių šimtmečio lietuvių literatūros knygų. Knyga išversta į anglų kalbą ir išleista Didžiojoje Britanijoje. Kas mes tokie? Kodėl esame? Kas mūsų laukia? – pagrindiniai laikui nepavaldūs klausimai, kuriuos kelia šio unikalaus autoriaus kūryba. Knygoje gausu pačių netikėčiausių situacijų. Kas nutiktų mūsų gyvenimui, jei žinotume savo mirties datą? O jei staiga pasenę, pradėtume jaunėti? Galbūt esame tik kažkieno kuriami personažai? Kuo tapsime, jei mūsų gyvenamoji erdvė ims trauktis, o namuose pradės dingti kambariai? Skaitant darėsi net baisu ir galvą pradėjo skaudėti nuo įtampos. O kas būtų, jei?... Verta išgyventi kiekvienam.
Edita
J. Moyes. Vis dar aš. Jotema, 2018.
„Aš prieš tave", „Po tavęs", „Vis dar aš". Visiškai nieko nesitikėdama skaičiau trečią knygą ir savo dideliam nustebimui nuo pat pirmo puslapio „užvežė". Labai labai patiko vėl susitikti Luisą Klark. Įsitempusi sekiau jos naują gyvenimą, naujus potyrius ir be abejo savęs ieškojimą. Žinau, kad bus nuomonių kitokių, jog neverta skaityti, pirma knyga geriausia ir t. t. Bet man laaabai patiko! Kažkuo labai artima Luisa Klark ir jai visi nutikę įvykiai atrodo buvo.
Edita
K. Lonsdale. Kas liko nutylėta. Alma littera, 2018.
Vieną dieną Eimės sužadėtinis Džeimsas Donato pradingsta be žinios: įvykus nelaimei jūroje jis iškrenta per laivo bortą. Visos svajonės apie nerūpestingą ateitį sudūžta. Eimė vietoj iškilmingų vestuvių turi dalyvauti mylimojo laidotuvėse ir baltą suknelę pakeisti gedulo drabužiais. Tačiau mylimojo dingimo aplinkybės ir mirtis jau kelia daug klausimų.
Eimė bando atsitiesti ir gyventi toliau, tačiau jai ramybės neduoda Džeimso mirtis. Ji ima aiškintis, kas nutiko laive tą dieną. Painios įvykių gijos ir šešėliuose tūnančios praeities istorijos veda Džeimso ir jo šeimos paslapčių link. Eimė ima abejoti praeitimi ir viskuo, ką ji patyrė su sužadėtiniu. Ar pavyks jai praskleisti paslapties šydą ir sužinoti tiesą? Ar toji tiesa išlaisvins ją ar pražudys? Romanas intriguoja iš pat pradžių. Tai netekties, skausmo ir išgijimo tema.
Rita
S. J. Maas. Užkerėtas dvaras. Alma littera, 2016.
Po sunkių istorinių knygų, ši buvo atgaiva sielai. Labai greit susiskaitė su dideliu malonumu. Stulbinamas fėjų fantastinis pasaulis, sudėtingi charakteriai, įtemptas siužetas, erotinė romantika. Perskaičiusi knygą, puoliau internete ieškoti straipsnių apie rašytoją ir jos knygas. Jaunutės rašytojos originali fantastinė istorija su išbarstytomis pasakų užuominomis. Fėjos paimtos iš airių, anglų, škotų, hindų mitologijos. Merginą Feirę stipriu charakteriu, jos mylimąjį Tamliną nekantrauju sutikti antroje knygos dalyje „Įkalinta tamsoje''.
Edita
N. Sparks. Saugus prieglobstis. Obuolys, 2013.
Keitė, žeminta, daužyta, pabėga nuo vyro policininko į mažą miestelį ir sutinka našlį Aleksą su dviem jo vaikais. Ir viskas labai gerai, kol jos nesuranda buvęs vyras. Keitę palaiko plepi kaimynė Džo.
Nijolė
S. Daukantaitė. Vandeninės moterys. Tyto alba, 2017.
Gražuolė Dija, nutapiusi didelę pilką depresiją, o vėliau radusi laimę, Ingrida, kuri niekad nesilakuoja nagų ir kalba formulėmis. Mona – upė ištaškyta į skirtingus charakterius ir Elvyra, kuri serga alzheimerio liga. Knyga tiems, kas turi tokių ligonių.
Nijolė
S. Kingas. Radybos. Alma littera, 2018.
Šią S. Kingo knygą galiu pavadinti šiek tiek detektyvu. Gyvenimiškai šiurpi, skausminga, ieškanti išeities iš beviltiškų situacijų. Apie žmogų, maniakiškai įsimylėjusį rašytojo sukurtą veikėją .Dėl tos meilės nusikaltimai seka vienas po kito.
Edita
R. Šepetys. Tarp pilkų debesų. Alma littera, 2011.
Skaudi knyga apie tremtį. Apie meilę Lietuvai, šeimai, apie viltį ir tikėjimą. Būtinai reikia perskaityti tiems, kas neskaitė, o spalio mėnesį žiūrėti pagal šią knygą sukurtą filmą.
Edita
K. Webb. Primiršta daina. Tyto alba, 2016.
Romanas įtraukiantis nuo pirmojo puslapio. Tai pasakojimas apie jauną dailininką, kuris bando išsiaiškinti vieno paveikslo kilmę. Dailininkas nukeliauja į nuošalų Dorseto kaimelį, kuriame atskleista tiesa pakeičia ir jo gyvenimą.
Giedrė
A. Sapkowski. Raganius: Likimo kalavijas. Alma littera, 2017.
Stebuklinga magijos šalis iš tiesų pakeri. Kokią fantaziją rašytojo mes skaitome knygoje!! Nesitikėjau, bet įsijaučiau vis smarkiau ir smarkiau...
Edita
J. Moyes. Lietaus prieglobstis. Jotema, 2018.
Gal pavargote nuo įtampos detektyvuose? Jei taip, tai ši knyga tiks. Ji kaip gyvenimas: apie santykius tarp šeimos narių, neišsikalbėjimą, nesupratimą, apie meilę, pareigą.
Edita
J. Picoult. Iš antro žvilgsnio. Alma littera, 2012.
Patiks tiems, kurie tiki anapusiniu pasauliu, mistiniais reiškiniais. Taip pat tiems, kurie ieško knygoje tikrų veikėjų, įvykių, istorinių faktų. Tikriausiai knyga bus šių metų viena tarp geriausių.
Edita
A. Sapkowski. Raganius. Paskutinis noras. Alma littera, 2017.
Ši knyga fantastikos mėgėjams. Geraltas - raganius profesionalas, kurio darbas - sunaikinti tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, - siekia gėrio. Vaizdinga, išradinga, kupina humoro knyga.
Edita
A. Čepulis. Likimo upė. Alma littera, 2003.
Autorius pasakoja nuo 1886 metų apie Žemaitijos kaimą, jo žmones, savo gyvenimo džiaugsmus, atradimus, klystkelius. Romane / I ir II dalys/ dominuoja šviesus, išmintingas ir kandžiai vertinantis situacijas motinos paveikslas. Knyga nuostabi. Galima apsiverkti ir juoktis iki ašarų...
Zita
I. Falcones. Jūros katedra. Alma littera, 2008.
Mėgstu keliauti. Ši knyga pažadino svajonę pamatyt Šv. Šeimynos katedrą Barselonoje. Katedrą pamačius, jos statymo aprašymas plaukė prieš akis ir dar labiau virpino širdį. XIV amžiuje Barselonos klestėjimo laikai. Neturtingiausi miesto gyventojai už savo pinigus nusprendžia pastatyti didžiausią pasaulyje šventovę- Jūros katedrą.Valstiečio Bernato ir jo sūnaus Arnau gyvenimo istorija nepalieka abejingų kurie skaitė šią knygą.
Zita
R. Granauskas. Trys vienatvės. LRSL, 2011.
Tai autobiografinė knyga. Dešimt novelių – dešimt pasakotojo gyvenimo tarpsniu. Stebim rašytojo kelią į pripažinimą brendant per sovietmečio bruzgynus: humoras, įprasminantis komiškas ir absurdiškas situacijas. Odė lietuvių kalbai, kaip išraiškos priemonei! Knyga, kurią
perskaičius jaučiuosi turtingesnė.
Zita
A. Šlepikas. Mano vardas – Marytė. 2012.
Karus kažkas pradeda, kažkas tampa nugalėtojais, tačiau našlės ir vaikai pralaimi visada. Labai jautri, sukrečianti knyga.
Edita
V. Prėskienytė-Diawara. Bėgimas į nežinią. LRSL, 2018.
Tai devyni apsakymai iš Malio. Lietuvė autorė 35 metus gyvenusi Malyje, pažindama Afriką, aprašo vietinių žmonių papročius, emigrančių, nutekėjusių į Malį, likimus. Labai įdomu buvo paskaityti.
Edita
T. N. Murari. Tadž Mahalis. Alma littera, 2015.
Prabangūs rūmai, pasakiški sodai, besaikės puotos, geidulių pritvinkę haremai, pavydas, išdavystės, intrigos, žiaurios kovos dėl valdžios. Ir nei laikui, nei mirčiai nepavaldi meilė, amžiams sujungusi gražuolės Ardžumand ir imperatoriaus Šahdžahano širdis...
Siūlau skaityti istorinių knygų mėgėjams.
Irena
I. Sundaresan. Šešėlių princesė. Alma littera, 2010.
Keturioliktojo Mogolų imperatoriaus Šah Džahano vaiko gimimas kainavo motinai gyvybę. Netekęs mylimos žmonos, imperatorius pražilo per vieną naktį, o savo kančią įkūnijo įspūdingu pastatu - Tadž Mahaliu. Meilė, klasta, intrigos...
Irena
R. Abbott. Nekaltųjų kaltė. Jotema, 2016.
Hugo Flečeris gauna išskirtinį išsilavinimą, tampa milijardieriumi, nestokoja visų dėmesio. Bet randamas
negyvas lovoje, pririštas nuogas. Prasideda tyrimas. Daug intrigų, įtariamųjų...
Nijolė
F. De Cesco. Sidabrinė kriauklė. Alma littera, 2014.
Draugė Franka Julijai pasiūlo kelionę į Japoniją, į Tokiją. Julija visada norėjo studijuoti japonologiją, tai
iškart sutiko. Tai Japonijos kultūra, gamta, papročiai, religija ir maistas.
Nijolė
L. Riley. Septynios seserys. Tyto alba, 2016.
Tai knygų serija apie įvaikintas seseris, kurios tėčiui mirus gauna laiškus apie savo šeimos šaknis. Kiekviena knyga – atskira vienos sesers istorija. Siūlau paskaityti.
Ilona
K. Hannah. Lakštingala. Jotema, 2016.
Knyga istorijos mylėtojams. Veiksmas vyksta antrojo pasaulinio karo metais. Rašytoją įkvėpė tikra moters, vedusios numuštus sąjungininkų lakūnus per Pirėnus, gyvenimo istorija. Romanas šlovina žmogaus dvasios stiprybę ir moterų ištvermę.
Edita
J. Adler-Olsen. Moteris narve. Obuolys, 2013.
Ši knyga detektyvų mėgėjams. Nuo pat pirmo puslapio sudomino. Kaip nepasiduoti pačiose beviltiškiausiose situacijose, priversti protą dirbti, kad išgyventum. Labai patiko pats nusikaltimo tyrimas, abu pagrindiniai tyrėjai žavėjo savo asmenybėmis.
Edita
K. White. Stiklo skambesys. Tyto alba, 2018.
Trys moterys, trys susipynę likimai. Trys istorijos apie baimę, santuokos iliuzijas, vienatvę dviese, neišsipildžiusias viltis ir meilę, kuri ateina į gyvenimą, nepaisydama tų, kurie ją atstumia. Ir smurtas prieš moteris einantis iš kartos į kartą. Rekomenduoju mėgstantiems skaityti šeimos istorijas.
Rita
S. J. Maas. Užkerėtas dvaras. Alma littera, 2016.
Po sunkių istorinių knygų, ši buvo atgaiva sielai. Labai greit susiskaitė su dideliu malonumu. Stulbinamas fėjų fantastinis pasaulis, sudėtingi charakteriai, įtemptas siužetas, erotinė romantika. Perskaičiusi knygą, puoliau internete ieškoti straipsnių apie rašytoją ir jos knygas. Jaunutės rašytojos originali fantastinė istorija su išbarstytomis pasakų užuominomis. Fėjos paimtos iš airių, anglų, škotų, hindų mitologijos. Merginą Feirę stipriu charakteriu, jos mylimąjį Tamliną nekantrauju sutikti antroje knygos dalyje „Įkalinta tamsoje''.
Edita