Indėniška vasara

IMG 7488

 

Kupiškio viešosios bibliotekos siūloma indėniškoji stovykla „Vasaros debesėliai" sukvietė vaikus dar birželio viduryje – stovyklos veiklos vyko pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 10 iki 14 val. Kaskart susirinkdavo gana gausus 8–12 metų amžiaus vaikų būrys, o visa stovyklos programa vyko gamtoje, visai šalia bibliotekos, jos kiemelyje. Ten visą tą laiką praeivių dėmesį atkreipdavo pastatytos trys pačių stovyklautojų dekoruotos tipi (indėniškos palapinės) ir laužavietė, aplink kurią susėdę ratu vaikai bendravo, žaidė ir kūrė. Didžioji dalis veiklų siejosi su indėnų kultūra ir jos elementų kūrimu. Kodėl indėnų? Nes veiklų organizatorių manymu, vaikus ir paauglius turėtų sudominti gausi ,,indėniškoji" literatūra, o ir pabandyti atkurti indėniškos kultūros elementus tikrai smagu vasaros metu. Kartais stovyklos dienų programos priklausydavo nuo oro sąlygų ir pačių stovyklautojų norų ar poreikių. Priemonių kūrybiškiems užsiėmimams dažniausiai buvo randama gamtoje.
Smagu prisiminti, kiek per tuos aštuonis birželio ir liepos pusdienius nuveikta, visko net nenupasakosi. Stovyklautojai susikūrė indėniškus vardus, susiskirstė į tris gentis, išsirinko pavadinimus ir vadus, įsirengė stovyklavietę ir tarpusavyje varžėsi estafetėse, rungtynėse ir „mūšiuose". Apsirengę indėniškais rūbais ir pasidarę galvos juostas su plunksnomis, stovyklautojai tapo tikrais indėnais, o prie aprangos pasigamino apyrankes ir vėrinius, kuriems karoliukus ir medalionus patys prieš tai lipdė iš molio, o vėliau juos dažė. Stovyklavietę papuošė spalvingi genčių totemai ir Kneipo takelis. Keliskart leistasi į žygį palei Kupos upę ir prie Pyragių ežero pasimaudyti karštą vasaros dieną. Knygos, žinoma, irgi neliko užmaršty – vaikai pasiėmė po knygelę apie indėnus iš bibliotekos ir sakė perskaitysią per vasarą.
Ši stovykla – puiki vieta vaikams įdomiai ir naudingai praleisti laiką, pabendrauti ir pažaisti, atskleisti kūrybiškumą. Stovyklos metu vaikai buvo skatinami pajusti ir pastebėti gamtą, jos elementus, kurti, būti draugiškais, dėmesingais ir paslaugiais tarpusavyje.
Galbūt daugelis stovyklautojų kiek nuliūdo, tačiau stovykla baigė savo veiklą šią vasarą. Paskutinę dieną surengtos šaudymo iš lankų varžybos, spalvingi indėniški raštai veiduose, smilkalų kvapas, linksmas vandens balionėlių ,,mūšis" bei poilsis prie laužo išliks atmintyje dar ilgai. Linkime visiems gražių likusių vasaros dienų ir kviečiame vaikus kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį nuo 10 valandos į bibliotekoje organizuojamus edukacinius renginius vaikams – pasirūpinsime, kad būtų įdomu, naudinga ir smagu.

Bibliotekininkė Ingrida Žurauskienė

Indėniškos vasaros akimirkos