Vasaros susitikimai

Japonijos amb

 

Kupiškio miesto šventėje „Stichijos 2018" 2018 m. liepos 7 dieną lankėsi daug svečių iš visos Lietuvos ir ne tik – tarp oficialių delegacijų iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos buvo ir dviejų pačių galingiausių pasaulio valstybių – JAV ir Japonijos ambasadų Lietuvoje atstovai – Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Howard Solomon. Su JAV ambasadoriaus pavaduotoju Howard Solomon vaikščiojome po Kupiškio miestą, domėjomės praeitimi, žydų kultūros palikimu, buvusios sinagogos – dabartinės bibliotekos rekonstrukcijos darbais.

Ponui Howardui didelį įspūdį paliko mūsų svetingumas, dėmesys savo krašto paveldui, šventės organizavimas. Prieš keletą dienų mus pasiekė laiškas iš JAV ambasados – laiške ponas Howard Solomon dėkoja mums už šiltą priėmimą, džiaugiasi buvusios sinagogos atstatymo darbais, dėkoja už holokausto aukų atminimo lentos buvusioje sinagogoje įrengimą, mini jam patikusią piemenuko skulptūrą prie muziejaus pastato.
Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda jau ne pirmą kartą vieši Kupiškio mieste – jam taip pat labai patiko šventė, o ambasadoriaus žmona atvyko su tradiciniu tautiniu japonišku kostiumu – kimono. Žinodami apie Japonijos kaligrafijos tradicijas kalbėjome apie galimybę pasikviesti japoniškos kaligrafijos meistrą į Kupiškį. Mūsų prašymas buvo išgirstas – gavome Japonijos ambasados Lietuvoje kvietimą atvykti į Japonijos ambasadą šių metų rugsėjo mėnesį į japoniškos kaligrafijos pamoką – su dėkingumu priėmėme kvietimą ir nekantriai laukiame – tokia galimybė dvidešimčiai bibliotekos darbuotojų pasitaiko tikrai retai...
Tokie vasaros susitikimai, kurie mus ir pradžiugina, ir praturtina.

Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus

nowJapan1 kaligrafijos dirbtuvės2 nowJapan2

 

 

Papildoma informacija