Kilnojama bibliotekėlė Aukštupėnų poilsiavietėje

IMG 7691

Šią vasarą Kupiškio viešosios bibliotekos įgyvendinama kilnojamos bibliotekos idėja neliko nepastebėta. Mintis, apie knygų ir periodikos leidinių atvežimą į bene lankomiausią vasaros vietą mieste, prie marių elingo, kilo pastebėjus visame pasaulyje ir Lietuvoje vis populiarėjančią lauko bibliotekų iniciatyvą.
Vieta, prie Kupiškio marių, pasirinkta ne veltui. Atostogaujančius poilsiautojus karšti orai sukviečia būtent čia.

Vieni leidžia laiką aktyviai sportuodami, o kiti mėgaujasi saulės ir vandens malonumais. Pasyviau leidžiantys laiką neretai užsuka pasiskolinti vieno kito leidinio. Nedidelėje lentynėlėje kiekvienas randa mėgstamos spaudos numerį, o perskaitytą sąžiningai grąžina.
Marių terasos lankytojai į šią bibliotekos akciją reaguoja įvairiai. Vieni abejingai praeina, net nepastebėdami, kiti susidomėję stabteli, apžvelgia, tačiau lyg ir nedrįsta nieko imti, tretieji pasidžiaugia gražia idėja ir ką nors išsirenka, o ketvirtieji drąsiai priėję tiesiog išsirenka, ką nori paskaityti, lyg tai jiems būtų visiškai įprastas dalykas. Norėtųsi, kad kuo daugiau atsirastų pastarųjų.
Primename, kad vasaros bibliotekėlę prie marių bus galima rasti dar visą rugpjūčio mėnesį, antradieniais ir ketvirtadieniais 14–17 val. Kviečiame skaityti!

Bibliotekininkė Ingrida Žurauskienė

Papildoma informacija