Bibliotekininkų metodinė išvyka į Zarasus

Šiltais saulės spinduliais lepinusią paskutinę vasaros dieną viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojai išsiruošė į turiningą metodinę išvyką po Zarasų krašto bibliotekas. Tarp septynių ežerų įsikūręs miestas pasitiko ne tik nuostabiais gamtos vaizdais, vizitine miesto kortele jau spėjusiu tapti apžvalgos ratu, bet ir modernia biblioteka, kuri įsikūrusi dviejuose pastatuose: buvusioje tarpukario laikų gimnazijoje ir 2015 metais duris atvėrusiame priestate. Svetingai pasitikusi Zarasų viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė aprodė visus bibliotekos skyrius, neįprastas bibliotekos erdves renginiams – lauko terasą ir apžvalgos aikštelę, pristatė vykdomą veiklą, svarbesnius projektus. Žavėjomės didžiulėmis bibliotekos erdvėmis, puikiomis darbo sąlygomis ir nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais pro vitrininius pastato langus.


Pasivaikščioję vaizdingomis Zaraso ežero pakrantėmis, pasukome link Antalieptės, kur daugiafunkciniame pastate kartu su seniūnija, kultūros sale įsikūrusi ir moderni biblioteka, su atskiromis erdvėmis vaikams ir paaugliams, periodinių leidinių ir interneto skaityklomis. Didelės bibliotekos erdvės atveria galimybę eksponuoti įvairias parodas. Ne ką mažesnį įspūdį paliko ir Dusetų miestelio biblioteka, įsikūrusi Kazimiero Būgos gimnazijos patalpose. Abonementas, erdvi skaitykla, jaukios patalpos vaikams, žaisloteka, interneto skaitykla, sukurta erdvė literatūros parodoms, stiklinės vitrinos meno kūrybos darbams eksponuoti, netgi mini galerija kėlė baltą pavydą Kupiškio rajono bibliotekininkams.
Pasižvalgę po bibliotekas, nepraleidome progos aplankyti seniausią Lietuvoje Stelmužės ąžuolą bei užsukti į Dusetų dailės galeriją, kur šiuo metu veikia vieno garsiausių ir prieštaringiausiai visuomenėje vertinamo dailininko Šarūno Saukos jubiliejinė darbų paroda. Tai 9-to dešimtmečio ir pastarųjų metų niekur neeksponuota tapyba, iki šiol jo kūryboje nematyti erdviniai paveikslai ir ištapytos skulptūros, kurias dailininkas sukūrė kartu su skulptoriumi Aliumi Berdenkovu. Dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas ne tik išsamiai pristatė Šarūno Saukos darbus, bet ir supažindino su Dusetų kultūros centro veikla. Intensyvi ir turininga kelionė paliko daug įsimintinų įspūdžių.

Išvykos foto (R. Vilčinskienės)

Metodininkė
Jolanta Vosylienė

Papildoma informacija