Ir gražus gi kraštas mūs gimtasis...

b00004 1

Trečiadienio popietę Virbališkių bibliotekoje apsilankė noriūnietė Aldona Ramanauskienė. Vyko jos parodos ,,Ir gražus gi kraštas mūs gimtasis..." pristatymas, kurį organizavo muziejininkė J. Knizikevičienė ir bibliotekininkės L. Mačiulienė, L. Čejauskienė.
Aldona yra kilusi iš Rokiškio rajono Norkūnų kaimo, tačiau jau daug metų gyvena Noriūnuose. Pamilo šį kraštą ir nekeistų gyvenamos vietos į jokią kitą, nes čia kūrėsi šeima, pačių rankomis išpuoselėta sodyba, glaudus ryšys su Palėvene ir įspūdinga Šv. Dominyko bažnyčia. Ši aktyvi visuomenininkė ne tik pati puoselėja grožį, domisi savo krašto istorija, rūpinasi sakralinio meno išsaugojimu, populiarinimu, užsiima savanoriška veikla, bet ir noriai dalinasi žiniomis su visais besidominčiais, veda ekskursijas. Veikli moteris beveik neturi laisvalaikio, bet vertina visas gyvenimo dovanas, moka džiaugtis ir yra laiminga šeimoje bei tarp žmonių.
Susipažinome su Aldonos fotografijų paroda eksponuojama bibliotekoje. Buvo pademonstruotos nuotraukos iš parodos autorės sukaupto gausaus archyvo. Viešnia pakomentavo savo darbus, papasakojo jų atsiradimo istorijas. Visus klausytojus nustebino šiuo neblėstančiu pomėgiu. Jos parodos ir publikuojamos nuotraukos džiugina kupiškėnus. Tai fotografė-kraštotyrininkė, įamžinanti tėviškės gamtą, nepakartojamas renginių akimirkas, nors dėl to dažnai sutrinka dienotvarkė. Bet atpildas – užfiksuota akimirka, įspūdinga fotografija. Mėgstamiausios nuotraukos – gamtos vaizdai, Palėvenės Šv. Dominyko bažnyčia ir kelionės. Grožį pastebi visur – susitikimuose su įdomiais žmonėmis, kelionėse, spalvingame saulėlydyje ir ryto žarose, rasotame gėlės žiede, šerkšno baltume... Jaučiamas rūpestis išsaugoti tai, ko niekada nebebus, pvz. gluosniais apsodintas kelias link Palėvenės. Kelininkai juos jau iškirto! Ačiū fotografei, kad bent nuotraukose jais pasidžiaugsime. Visam laikui nuostabus žiemos peizažas išlieka ,,Kupiškėnų enciklopedijos" 2-ojo tomo viršelyje.
Naujai pažinom šią kūrėją – kelių talentų savininkę – drąsią, pareigingą, nebijančią jokio darbo, išbandymų, mokančią surasti gyvenime save, o žinias, gebėjimus perteikti šalia esantiems. Ji dalyvauja Kupiškio trečiojo amžiaus universiteto veikloje.
Neramios sielos moteris, kurios platus pomėgių (fotografija, augalai, floristika, mezgimas, tapyba, karpiniai, siuvinėjimas ir kt.) ratas, nustebino ne vieną parodos lankytoją pasidalintais įspūdžiais lankantis įvairiose Lietuvos vietovėse, užsienyje bei nuoširdžiu bendravimu. Autorė pasidalino mintimis kaip pasirenkama darbų tematika, nepagailėjo ir patarimų kaip padaryti gerą fotografiją. Ji pažadėjo dar ne kartą atvykti, eksponuoti savo darbus bei pamokyti moteris įvairios kūrybinės veiklos. Visa tai padėjo sukurti betarpišką ryšį tarp parodos autorės ir žiūrovų bei paliko prasmingus prisiminimus.
Atsisveikinę su autore, ilgai šnekučiavome, kokia turtinga mūsų Lietuva talentingais, kūrybingais, veikliais, puoselėjančiais tikrąsias vertybes žmonėmis. Liko parodoje užfiksuotos akimirkos nuo Baltijos jūros iki mums pažįstamų ir brangių Kupiškio kampelių. Paroda bus eksponuojama iki spalio 31 d. Virbališkių bibliotekoje, Laukminiškių kaimo muziejuje. Kviečiame pasigrožėti!


Renginio foto (R. Malinauskienės)
Jolanta Knizikevičienė