Viliaus Laužiko knygelių pristatymas

DSCF6047

Mes negalim gyventi be žodžių: iš žodžių susideda sakiniai, taip mes kalbamės. Kūrybingi žmonės – rašytojai – žodžius sudeda į knygas, taip atsiranda pasakos, istorijos, eilėraščiai, dainos.
Rugsėjo 27 dieną vaikai turėjo galimybę apsilankyti Poezijos šalyje ir susipažinti su kupiškėno, poeto Viliaus Laužiko kūryba. Šią dieną įvyko net du renginiai: pirmasis „Saulutės" darželyje. Darželinukai dainavo žaismingas daineles sukurtas pagal Viliaus Laužiko eilėraščius, minė mįsles, kurias sukūrė poetas. Poeto žmona Silvija Laužikienė papasakojo apie savo vyro kūrybą ir pristatė pačias naujausias išleistas knygeles „Mįslių abėcėlė" ir „Grybų rikiuotė". Knygelės dailininkė, dailės mokytoja Lena Zinienė pasakojo, kaip jai sekėsi iliustruoti knygeles. Dėkojame „Saulutės" vaikučiams, muzikos mokytojai Laimutei Gronskienei, šokių mokytojai Sandrai Jakšienei, auklėtojoms Joalitai Karnišovaitei ir Editai Tuzikienei.
Į antrąjį susitikimą su V. Laužiko kūryba Vaikų erdvės bibliotekininkės Laimutė Kliopkinienė ir Ala Kiaušienė pakvietė Kupos mokyklos mokinukus. Vaikučiai, vadovaujami muzikos mokytojos Inga Baniulienės atliko daineles „Žvirblis ir zylutė" ir „Gandro batai".
Poeto žmona S. Laužikienė vaikams pasakojo, kad poetas pirmuosius eilėraštukus pradėjo rašyti dar besimokydamas pradinėje mokykloje. Pirmasis eilėraščių rinkinys buvo „Saulės zuikučiai". Prieš keletą metų ji išleido lyrikos ir vaikų poezijos rinktinę „Saulės trupiniai", kurioje posmai apie tėvynę, brangius žmones, gyvenimo prasmę, gamtą. Atsakydama į vaikų klausimus, poeto žmona prisipažino, kad jai labiausiai patinka vyro lyrika. Ponia Silvija pasakojo, kad pradėjusi ieškoti knygelėms dailininkų Vilniuje, vėliau pagalvojo, kad dailininko galima paieškoti ir Kupiškio krašte, taip knygų iliustratore tapo dailės mokytoja L. Zinienė. Lena pasidžiaugė, kad V. Laužiko eilėraščiai tokie žaismingi, paprasti, suprantami, kad vos perskaičius posmelį iš karto supranti kokia turi būti iliustracija. Dailininkės dėka knygelės tapo tokios spalvingos, kad taip ir norisi paimti į rankas ir skaityti.
Kaip ir „Saulutės" darželyje, taip ir Kupos mokinukai su malonumu spėjo eiliuotas V. Laužiko mįsles, kurias užminė Augustė ir Rugilė, o atspėjusieji gavo po „žinių" piliulę.
Tikriausiai mus visus pradžiugino ir nustebino ponios Silvijos smagiai sudainuota daina pagal poeto eiles.
Ponia S. Laužikienė kruopščiai saugo savo vyro palikimą, jį propaguoja, todėl tikimės, kad iš poeto rankraščių bus išleista dar ne viena knygelė – ir susitiksime dar ne kartą.

Renginio foto R. Vilčinskienės

Roma Vasiliauskienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė