Visi keliai veda į gimtinę

DSC01978

Rudeniškai gražią rugsėjo mėn. 28 d. pavakarę lukoniečiai bei jų svečiai rinkosi į Lukonių laisvalaikio salėje vykusią tradicinę kaimo šventę „Sveikas, kaimynėli". Atvykusieji į šventę buvo vaišinami bendruomenės šeimininkių Albinos, Alvos bei Genutės išvirta moliūgiene. Šį kartą mus aplankė kraštietis, olimpinis čempionas, LR Seimo narys Virgilijus Alekna. Šventėje dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Subačiaus seniūnijos seniūnas Vidmantas Paliulis. Sveikinimo žodį V. Aleknai pirmoji tarė kraštietė, literatė, Lukonių bibliotekos globėja Birutė Jasinskienė. Taip jau sutapo, kad B. Jasinskienė pirmoji pasitiko Virgilijų, atėjusį į šį pasaulį ir vienintelė sukūrė eilėraštį, skirtą garsiam olimpiečiui. Šventėje dalyvavo ir pirmoji Virgilijaus mokytoja, dirbusi Lukonių pradinėje mokykloje, dabar subatėnė Bronė Gusevičenė. Klausėmės jaudinančių, šiltų, smagių šios mokytojos prisiminimų apie Virgilijų ir ne tik. Skambias dainas visiems susirinkusiems skyrė Subačiaus vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai (vadovė Vilma Aleknienė), Subačiaus gimnazijos mokytojų kolektyvas, solistė Ernėja. Garbusis kaimynas, kilęs iš gretimo Terpeikių kaimo, V. Alekna, pasidalijo prisiminimais apie nueitą kelią nuo vaikystės iki olimpinių aukštumų. Visada žavėjomės ir žavėsimės Virgilijaus paprastumu bei nuoširdumu, kurie išliko ir pasiekus olimpo viršūnę bei užėmus aukštas pareigas...
Šventės proga Lukonių bibliotekoje buvo surengta ir pristatyta foto darbų paroda „Virgilijus Alekna. Širdžių čempionas" (autorius Alfredas Pliadis). Nuotraukose įamžintos svarbiausios olimpinio čempiono V. Aleknos triumfo akimirkos.
Šventės pabaigai V. Alekna pateikė siurprizą. Tai dokumentinis filmas „Virgilijus Alekna. Širdžių čempionas" (scenarijaus autorė G. Grikšaitė). Esame dėkingi Virgilijui už mums suteiktą galimybę išvysti šį neseniai premjerą atšventusį vienos valandos dokumentinį filmą. Šešioliktoji tradicinė kaimo šventė „Sveikas, kaimynėli" buvo išskirtinė tuo, kad vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais ir joje lankėsi – Šimtmečio kupiškėnas VIRGILIJUS ALEKNA.

Renginio foto L. Aleksiejūnienės

Loreta Aleksiejūnienė
Lukonių padalinio vyresn. bibliotekininkė