Smagurių savaitė

43697024 676594402722096 6288065406787649536 n

Spalio 8–12 d. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos paruošiamojoje klasėje buvo labai, labai saldu. Visą savaitę mokinukai galėjo mėgautis įvairiais gardėsiais, nes čia vyko „Smagurių savaitė". O kas gi nemėgsta saldžiai paskanauti? Visiems buvo labai smagu, nes kiekvieną dieną mokinukų laukė saldėsiai. O, kad savaitė išties būtų saldi, reikėjo suaugusiųjų pagalbos. Savaitės sumanytoja buvo paruošiamosios klasės auklėtoja Irena Patinskienė, kuri į pagalbą pasikvietė bibliotekininkę Neringą Paukštienę, taip pat neapseita ir be auklėtojos padėjėjos Valentinos Butkienės.
Pirmoji smagurių diena prasidėjo nuo torto gaminimo. Daug džiaugsmo mokinukams suteikė, kad prie torto gaminimo galėjo prisidėti kiekvienas. Savo mažomis rankutėmis jie trupino meduolius, paslapčiomis koks kąsnelis atkeliaudavo ir iki burnytės. Oi kaip skanu! Kai meduolių trupinukai buvo paruošti teliko sutepti tortą su grietine ir paskaninti bananų gabalėliais. Kol tortas „sustingo", vaikų laukė kita užduotis. Jie turėjo nupiešti savo gimtadienio tortą. Piešė. Piešė taip, kaip jie įsivaizdavo: su žvakutėmis, su skaičiais, ar tik su gėlytėmis ir vis ėjo žiūrėti ar tortas dar nesustingęs. Kai atėjo laikas valgyti, kartu su mokytoja, į svečius buvo pakviesti pirmokai ir antrokai. Buvo pakviesta ir mokyklos direktorė su pavaduotoja. Visi draugiškai suvalgėme tortą ir taip baigėsi pirma smagurių savaitės diena.
Antroji diena – saldainių. Gal nėra nei vieno vaiko, kuris jų nemėgtų. Šią dieną gaminome „popierinius" saldainius, nors viduje paslėpėme ir vieną tikrą, tai buvo mūsų rankytėmis pagamintas saldainis – siurprizas savo mamytei, kuris bus įteiktas paskutinę smagurių savaitės dieną. Tai darėme nuoširdžiai, pasitelkę savo fantaziją ir išmonę. Bibliotekininkė ir vaikučių auklėtoja mokinukams pasakojo iš ko daromi saldainiai, kokios būna jų rūšys, kur jie gaminami Lietuvoje. Baiginėjant darbelius išgirdome beldimą į klasės duris. Jas atidarius pamatėme mokyklos direktorę su pilnu saldainių krepšeliu rankose. Tai vaikams buvo džiaugsmo! Visi draugiškai ragavome ne tik dovanotus saldainius, bet ir bibliotekininkės gamintus namuose.
Trečioji diena – uogienių. Tą dieną visi draugiškai nešėmės savo namuose gamintas uogienes, o kaip uogienė be blynų. Tad visi kartu maišėme blynų tešlą ir kepėme blynus. Su blynais ragavome įvairias uogienes, vaikai spėliojo iš kokių uogų ji padaryta. Kai pilveliai buvo pilni, liko tik nupiešti uogas iš kurių buvo pagamintos uogienės. Taip ir padarėme – piešėme uogas.
Ketvirtoji diena – medaus. Kas gali būti saldžiau už bitučių suneštą medų. Su mokinukais šią dieną aptarėme medaus rūšis, iš kur bitutės jį neša, kodėl kartais skiriasi jo spalva ir kuo jis yra naudingas. Kiekvienas ragavo medų ir spėjo iš kokių augalų jis suneštas. Ir, aišku, pabaigoje piešėme medaus nešėją – bitutę.
Penktoji diena – visos savaitės edukacinių užsiėmimų aptarimas su mokinukais ir jų mamytėmis. Vaikai pasakojo apie savo veiklas visą savaitę: rodė darbelius, dovanojo saldainius ir šoko. Taip nuotaikingai užbaigėme smagurių savaitę, per kurią teko daug patirti. Kiekviena diena buvo pilna įspūdžių ir naujų atradimų.

 

Renginio foto V. Butkienės
Neringa Paukštienė
Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkė