Pirmasis „Knygiaus“ gimtadienis

DSCF6180

Spalio 23 dieną knygų mylėtojai rinkosi į ne eilinį susitikimą. Nors oras tikrai nelepino, bet „Knygiaus" klubo lankytojos atėjo su pakilia nuotaika – juk šiandien švenčiamas „Knygiaus" gimtadienis. Susirinkusios labai laukėme klubo vadovės Editos atnešamo gimtadienio torto, o jis tikrai įspūdingas. Knygos formos tortas su širdžiai mielu užrašu – „Knygiui" vieni metai. Nepamiršome užsidegti ir didžiulės žvakės, kuri nuo šiol bus uždegama kiekvieną klubo susitikimą. Pirmiausia prisiminėme klubo susikūrimo pradžią. Lygiai prieš metus susirinko dešimties knygų mylėtojų būrelis, kuris per metus išaugo iki dvidešimties ir dar vis prisijungia nauji nariai. Sunkiausia buvo išsirinkti klubui vardą – svarstėme iki pavasario. Galiausiai visi pritarė Zitos pasiūlymui pasivadinti „Knygiaus" vardu. Per metus „Knygius" rinkosi į skaitytojų kampelį jau 10 kartų, kur buvo aptariamos skaitomos knygos, diskutuojama ir bendraujama su bendraminčiais. Klubo lankytojos yra smalsios, nori keliauti, pamatyti filmus ir spektaklius, o paskui juos aptarti. Žiemą buvome išvykusios pasižiūrėti spektaklio „Bedalis ir labdarys" pagal to paties pavadinimo knygą, o rugsėjį jau spėjome pažiūrėti ir aptarti filmą „Tarp pilkų debesų". Susiburti į klubą yra ne tik smagu, bet ir naudinga – tai bendravimas, pokalbiai ir visada sužinome ką nors naujo. Literatūrologė Jūratė Čerškutė, kuri labai žavisi žmonių iniciatyva burtis į knygų klubus sakė, kad tai svarbiau už visas skaitymo skatinimo akcijas ir skaitymo metus.
Viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus pritarė J. Čerškutės minčiai, palinkėjo toliau burtis knygų mylėtojams ir ko gero skaitytojų kampelio erdvė gali reikti ir praplėst.
Prieš ragaujant tortą, susirinkusių laukė maža staigmenėlė – viktorina apie Kupiškį ir jo apylinkes. Viktoriną parengė lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė. Visos turėjo išklausyti klausimą ir keturis atsakymų variantus, o pirmosios, spėjusios atsakyti teisingai į klausimą, laukė prizas. Užvirė linksmas šurmulys, visos stengėsi kuo greičiau atsakyti, o nuotaiką dar labiau pakėlė bibliotekos direktoriaus smagiai dalinami prizai – magnetukai, rašikliai, pieštukai. Pasibaigus smagiam šurmuliavimui, klubo vadovė Edita visiems dalino po šventinio torto gabalėlį ir kiekvienas turėjo pasakyti „Knygiui" linkėjimą. Vakaras tikrai neprailgo, dar spėjome apžvelgti ir knygų naujienas, aptarti knygą ir filmą „Tarp pilkų debesų". Sulaukėme labai įdomių pasisakymų, nuomonių, bet visų akys krypo į mokytoją Liudą, kurios nuomonė ir mintys apie knygas visoms labai įdomi.
Nepamiršome susipažinti ir su metų knygos rinkimams paskelbtomis knygomis. Šie rinkimai kelia nemažai aistrų – vieni piktinasi, diskutuoja, kiti džiaugiasi ir skaito. Nuo 2005 metų vykstantis projektas abejingų nepalieka. Ateinančiuose „Knygiaus" susitikimuose taip pat bus skaitoma, diskutuojama ir keičiamasi nuomonėmis apie metų renkamas knygas. Lauros Sintijos Černiauskaitės mažasis romanas „Šulinys" bus aptariamas jau lapkričio susitikime.
Už bibliotekos lango nusileido tamsa, lijo lietus, todėl niekam nesinorėjo skirstytis. Dar pasikalbėjusios apie ateities planus, knygų fanės jau kilo namo. Bet prieš išeinant „Knygiaus" vadovė Edita užpūtė klubo žvakę, prieš tai sugalvojusi norą ‚Knygiui". Tegu pildosi visi „Knygiaus" norai, tegu plečiasi bendraminčių ratas ir kad niekad nepritrūktume veiklos.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto (R. Vilčinskienės)