Draugaujam su knygelėmis

20181018 101415

O spalvotoji knygele,
vesk mane į savo šalį,
savo šalį stebuklingą,
kur žiedais į žemę sninga,
kur žvaigždėm į žemę lyja...
J. Degutytė

 


Naują savaitė – nauja veikla. Ši savaitė skirta knygelėm ir draugystei su jomis. Ji prasidėjo nuo ekskursijos po biblioteką. Čia vaikai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie knygeles, jų priežiūrą. Kalbėdamiesi apie elgesį su knygelėmis, pabrėžėme, kad kiekvienoje knygelėje yra įdėta daugelio žmonių darbo, todėl negalima jų mėtyti, plėšyti, teplioti. Saugoti knygeles reikia tam skirtoje vietoje, geriausia spintoje, kur nesikaupia dulkės, lentynose suguldžius vieną ant kitos. Kiekvienas mokinukas bibliotekoje galėjo apžiūrėti pačią storiausią, didžiausią ir mažiausią knygelę. Didžiausio susidomėjimo sulaukė pati mažiausia knygelė, kuri telpa ir į patį mažiausią delniuką.
Sekančią dieną su mažaisiais mokinukais taip pat leidome laiką bibliotekoje, piešdami pasakų herojus. O kad piešti būtų lengviau, pirmiausia reikėjo peržiūrėti pasaką. Su mokiniais sutarėme žiūrėti nuotaikingą pasaką „Maša ir lokys". Tai padaryti mums padėjo internetas.
Draugystę su knygelėmis tęsėme ir kitą dieną. Ši diena taip pat buvo skirta pasakoms. Šį kartą pasaką apie Raudonkepuraitę skaitė bibliotekininkė. Visi turėjo įdėmiai klausytis, nes po to reikėjo iš plastilino lipdyti pasakos herojus. Mokinukams tokie darbeliai labai patinka ir nesvarbu, kad lipdydami vieną herojų netyčia nulipdo visai kitą, būna daug juoko, bet darbas vis vien „užskaitytas".
O kitą dieną visi drauge vykome į Kupiškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Čia laukė daug puikios veiklos: klausėmės per patefoną skaitomos pasakos, edukacijų klasėje vaikai mokėsi vaidinti šešėlių teatre, obuolio skiltelės ir dažų pagalba darė anspaudus, vaikų erdvėje vaidino vyresn. bibliotekininkės Alos Kiaušienės skaitomą pasaką, o galiausiai sekė linksmybės žaislų kampelyje. Iš šios išvykos vaikai parsivežė daug teigiamų emocijų, nes buvo priimti labai šiltai ir maloniai. Norisi
tikėti, kad ši pažintinė savaitė su knygelėmis, šiems mokinukams bus pradžia į didįjį knygų pažinimo pasaulį.

Neringa Paukštienė
Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto (N. Paukštienės)