Šiaurės šalių skaitymai Rudilių padalinyje

2018-11-14 16.42.10

Lapkričio 12–18 dienomis Šiaurės šalių literatūros savaitės metu bibliotekų skaitytojai buvo kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Herojai – pasikartojantis Šiaurės šalių literatūroje motyvas, o jų vaidmuo, vystantis visuomenei, kinta. Herojus, kaip asmuo, kuriuo žavimasi dėl jo drąsių ir garbingų poelgių. Tačiau literatūroje herojui tenka susiremti su antiherojumi, kuris yra moderniosios literatūros figūra.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitės svetainėje buvo siūlomos garsiai skaityti, šioms dienoms aktualios knygų temos. Vaikams švedų Eliaso ir Agnes Vahlundų knygą „Superherojų vadovas" – apie patyčias mokykloje ir heroję Lisą. Kartu čia pateikiamos ir bendraautorės Agnes V. įspūdingos iliustracijos. Paaugliams buvo siūloma norvego Simono Strango knyga „Tie, kurių nėra", tai šioms dienoms aktuali pabėgėlių tema: netikėtos situacijos, išmėginimai. Kaip pasielgti, kai staiga pabėgėlis pasibeldžia į duris?
Rudilių padalinyje pirmąją dieną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams buvo skaitoma ištrauka iš kūrinio „Superherojų vadovas". Skaitymo metu mažyliams buvo demonstruojamos iliustracijos, kalbamasi patyčių tema. Lapkričio 14 dieną paaugliai skaitė skaudžią pabėgėlių temą gvildenančias ištraukas iš S. Strango knygos „Tie, kurių nėra".

Vanda Ribokaitė
Rudilių padalinio vyresnioji bibliotekininkė

2018-11-12 12.24.04 2018-11-14 16.24.10