Rytmetis Salamiesčio bibliotekoje švenčiant Violetos Palčinskaitės gimtadienį

DSCF5305

Salamiesčio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytoja D. Zovienė prieš savaitę paprašė bibliotekininkės, Gražinos Laucienės, kad norėtų plačiau susipažinti su poete, dramaturge, scenariste Violeta Palčinskaite. Bibliotekininkė surado poetės knygelių, išdalino vaikams, kad galėtų susipažinti ir perskaityti. Mokiniai, perskaitę, išsirinko patikusį eilėraštuką ir ta tema nupiešė piešinius. Tai buvo namų darbas prieš susitinkant bibliotekoje.
Lapkričio 20 dieną vaikų noras išsipildė. Jie rinkosi į biblioteką plačiau susipažinti su V. Palčinskaite. Ši diena – poetės gimtadienis. Jai sukako 75 metai.
Bibliotekoje moksleivių laukė bibliotekininkė Gražina. Ji paskaitė eilėraščių, supažindino su poetės vaikyste, gyvenimu, pasiektais kūrybiniais laimėjimais, pomėgiais. Prie pažinties su poete prisidėjo ir mokytoja D. Zovienė. Vaikai įdėmiai klausėsi, o paskui atsakinėjo į testo klausimus apie tai, ką išgirdo. Mokiniai ir patys deklamavo eiles, padainavo dainelę „Mano arkliukas", kuriai žodžius parašė V. Palčinskaitė.
Taip prabėgo nuotaikingas ir naudingas rytmetis Salamiesčio bibliotekoje. Vaikai savo piešinukais papuošė biblioteką. Tokiu būdu visi prisidėjom prie poetės gimtadienio, tai turbūt būtų patikę ir jubiliatei.

Gražina Laucienė
Salamiesčio padalinio bibliotekininkė

Foto D. Zovienės

DSCF5306 DSCF5309