Pažintis su publicistikos ir dokumentikos knygų penketuku

Metu knygos rinkimai

Jau įsibėgėjo Metų knygos rinkimų akcija ir pretendentės į metų geriausiąsias nebeužsiguli bibliotekos lentynose. Kupiškio viešosios bibliotekos Lankytojų aptarnavimo skyrius šiemet nusprendė populiarinti naujai paskelbtos kategorijos – publicistikos ir dokumentikos– kūrinius, nes, bibliotekininkių nuomone, šiame sąraše yra ypač vertų skaitytojų dėmesio knygų apie įdomaus likimo žmones, stiprias asmenybes. Tai įvairialypės tematikos knygos, atspindinčios skirtingus istorinius laikotarpius, praeitį ir dabartį, skatinančios pažinimą.
Lapkričio 20 dieną šis penketukas pristatytas Trečiojo amžiaus universiteto literatūros fakulteto klausytojams. Užsiėmimo metu knygas apžvelgė, jų temas bei autorius pristatė ir perskaityti ragino Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė. Klausytojams pristatytos ir trumpai apibūdintos pokalbių knygos – Rūtos Oginskaitės „Gib a kuk =Žvilgtelėk, Aurimo Švedo „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus", Tomo Venclovos „Nelyginant šiaurė magnetą" bei pora eseistikos knygų – Sigito Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina" ir Giedros Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojimas".
Metų knygos rinkimus inicijavo Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir ją rengia kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
Iki Knygų mugės dar turime laiko pasklaidyti knygų puslapius, perskaityti vieną kitą sudominusią ir nepamiršti balsuoti.

 Renginio foto (R. Vilčinskienės)

Janina Širvinskienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja