Kalėdinės edukacijos bibliotekoje

Emilės eglutė

Antrą Šventų Kalėdų dieną į Palėvenėlės skaitytojų aptarnavimo punktą susirinko gausus būrys vaikučių ir tėvelių. Čia jų laukė saldžios ir smagios Kalėdinės edukacijos, kurias vaikams surengė dvi snieguolės Rasa ir Eglė.
Snieguolė Rasa vaikučius mokė kaip dekoruoti porcelianinius puodelius, mokė kaip naudotis specialiais markeriais, kurie yra nekenksmingi, tinkami sąlyčiui su skysčiais, kaip pasirinkti ornamentus ir spalvas, dekoruotus puodelius iškaitinus orkaitėje galima naudoti kaip įprastus. Vaikai puodelius išmargino kalėdiniais simboliais – eglutėmis, snaigėmis, žvaigždėmis, besmegeniais. Vaikų fantazija neturi ribų, tad kiekvienas puodelis pasipuošė nuostabiais piešiniais.
Bibliotekininkė Sandra iškepė meduolines eglutes – o kaip jas papuošti mokė snieguolė Eglė. Vaikai įdėmiai ir kantriai klausėsi meduolinių eglučių puošimo technologijos. Kantriai išklausę patarimų cukriniu glajumi piešė ant eglučių įvairiausius ornamentus, klijavo saldainiukus tarsi tikros eglutės papuošimus.
Dvi dešimtys vaikų nuo dviejų iki penkiolikos metų amžiaus, kantriai darbavosi ir po edukacinių užsiėmimų jų laukė smagi pramoga patiems mažiausiems – piešimas ant veido! Po kruopščių teptuko prisilietimų ir trupučio kantrybės edukacijų dalyviai pavirto kuo tik panorėję: katinukais, zebriukais, pasakų fėjomis, drugeliais, ir pačių pasirinktais mėgstamais herojais.
Šventės metu vaikus fotografavo momentiniu fotoaparatu, tad kiekvienas prisiminimui gavo nuotraukėles ir saldžių dovanėlių nuo UAB „Dvi braškės" kolektyvo.

Renginio foto S. Škinderytės

Palėvenėlės skaitytojų aptarnavimo punkto bibliotekininkė
Sandra Škinderytė