Karpinių paroda ir edukacija

DSCF6830

Vasario mėnesį Kupiškio viešojoje bibliotekoje lankytojus ir darbuotojus džiugina tautodailininkės Virginijos Jurevičienės karpiniai, laikinai įkurdinti bibliotekos laiptinėje, pirmo aukšto languose bei edukacijų klasėje. Vasario 13 dieną išskirtinių karpinių meistrė, apsilankiusi mūsų bibliotekoje, pristatė savo parodą ir pamokė karpymo meno.
Tautodailininkė sakė, kad nuo mažens mėgo piešti, o karpyti pradėjo jau baigusi mokslus ir pradėjusi dirbti. Po ilgokos nekarpymo pertraukos, vėl ėmėsi šios meninės veiklos, o parodose dalyvauja nuo 2010 metų. 2011 metais jos karpiniai sertifikuoti kaip tautinis paveldas, tais pačiais metais Virginija priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendriją, o 2015 m. išrinkta šios sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininke, jai suteiktas Tautinio paveldo tradicinių amatų meistro vardas, apginta Tautinio paveldo tradicinių amatų mokymo programa „Popieriaus karpinių menas". V. Jurevičienės darbai eksponuoti respublikinėse ir tarptautinėse parodose, surengta jau 20 personalinių parodų. Ypač sėkmingi menininkei buvo 2018 metai: surengtos parodos LR Seime ir Kupiškio etnografijos muziejuje, o Marijampolėje, veikusioje Lietuvos tautodailininkų sąjungos respublikinėje karpinių parodoje „100 karpinių Lietuvai", V. Jurevičienė pelnė pirmą vietą už puikiai atskleistą 100-mečio temą. Pastarojoje parodoje eksponuoti darbai „Motulė žiema", „Tėtukas", Maironio eilėraščio „Mergaitės" motyvais. Keletą jų matome ir eksponuojamus mūsų bibliotekoje. Karpinių meistrės darbai daugiausia siužetiniai, mėgiama padavimų, sakmių tematika.
Būdama labai užimta, be pagrindinio pedagogės darbo „Obelėlės" lopšelyje-darželyje, Virginija veda seminarus apie karpymą, edukacinius užsiėmimus. Praėjusio trečiadienio popietę bibliotekos edukacijų klasėje susirinkę bibliotekos lankytojai bei darbuotojai turėjo gerą progą pasidarbuoti su žirklutėmis ir popieriumi. Supažindinti su karpymo technika bei subtilybėmis, ir išsikarpę po karpinėlį, edukacijos dalyviai pasigamino po skirtuką knygoms, o dar po vieną gavo dovanų nuo karpinių mokytojos. Labiau susidomėjusius tautodailininkė kvietė į tautodailininkų studijoje „Židinys" vedamus užsiėmimus.

Renginio foto R. Vilčinskienės

Janina Širvinskienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja