Kovo 8-oji Salamiestyje

DSCF6044

Už lango jau pavasarinė nuotaika. Saulutė lepina, kad ir šykščiais, bet taip maloniais saulės spinduliais. Liepose švilpauja varnėnai, o danguje čirena vieversėlis. Tad ir Salamiesčio bibliotekos skaitytojos nutarė paminėti Moters dieną, o taip pat ir pavasario sugrįžimą.
Į popietę susirinko nemažai kaimo moterų. Bibliotekininkė Gražina Laucienė pasveikino savo skaitytojas su pavasariu, papasakojo apie Moters dienos šventės ištakas. Paskaitė eilėraščių, skirtų moterims.
Į renginį buvo pakviesta Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos socialinė pedagogė, slaugytoja Jovita Mačienė. Ji skaitė paskaitą „Gyvenkime pozityviai". Supažindino moteris su streso pasekmėmis, patarė kaip padėti sau įveikti negandas, pergyvenimus, kokius pratimus atlikti, kad pasijustum psichologiškai geriau. Klausėmės M. K. Čiurlionio, F. Šuberto muzikos.
Kovo 8-ąją bibliotekoje atidaryta Irenos Minkevičiūtės mezginių paroda. Tai nuostabaus grožio servetėlės, staltiesės, kurių sukūrimas reikalauja nepaprastai kruopštaus ir kantraus darbo. Visos moterys buvo sužavėtos Irenos darbais. Ireną parodos atidarymo proga pasveikino atvykusios dukros.
Su Moters diena visas pasveikino Kupiškio KC Salamiesčio padalinio kultūrinės veiklos vadybininkas Almantas Totoris. Pritardamas gitara jis padainavo keletą savo kūrybos dainų, praskaidrino moterims nuotaiką, suteikė teigiamų emocijų.
Popietės metu pasivaišinom bibliotekininkės Gražinos paruoštom vaišėm ir moterų atsineštais skanėstais. Kavos ar arbatos puodelis padėjo užmiršti kasdienybę, aptarti kitas veiklas, pareikšti norus ir idėjas.
Renginio pabaigoje bibliotekininkė visoms moterims padovanojo savo sukurtas popierines tulpes, jų vidurėlyje paslaptis – saldainis, kurį galima suvalgyti, kai norėsis praskaidrinti sau nuotaiką, Almantui, Jovitai ir Irenai padovanojo savo piešinukus su sentencijomis.
Renginys prabėgo malonioje, jausmingoje aplinkoje. Visos moterys nutarė, kad toks renginys galėtų tapti tradicija. Švenčių, kurių metu būtų sveikinama moteris, niekada nebus per daug.

Gražina Laucienė
Salamiesčio padalinio bibliotekininkė

IMG 20190308 141134 DSCF6021
DSCF6018 DSCF6044