Paminėjome 40-ties paukščių dieną

IMG 20190312 134134

Kovo 12-osios rytmetį Salamiesčio bibliotekoje buvo paminėta 40 paukščių diena. Ši diena simbolizuoja paukščių parskridimą į Lietuvą, į savo perėjimo vietas. Bibliotekininkė Gražina Laucienė į svečius pasikvietė 2–4 klasių moksleivius ir jų mokytoją D. Zovienę, kad supažindintų vaikus su šios dienos tradicijomis. Vaikams papasakojo, pagal ką paukščiai orientuojasi skrisdami tokius ilgus atstumus, supažindino su jau parskridusiais paukščiais, parodė jų nuotraukas. Mokinukai įdėmiai klausėsi, o paskui turėjo atsakyti į bibliotekininkės paruošto testo klausimus. Visiems gana neblogai sekėsi.
Kita užduotis buvo sudėti dėlionę iš paukščių nuotraukų. Vaikai pasidalinę į tris komandas ėmėsi darbo. Vieniems sekėsi greičiau, kitiems lėčiau, bet visi užduotį įveikė ir savo paveikslėliuose išvydo gandro, kregždės ir varnėno nuotraukas.
Mokinukai į renginį atsinešė nupieštus piešinukus, kuriuose pavaizdavo parskridusius paukščius. Piešinukus patalpinom į parodą, kurią pavadinom „Pavasario šaukliai".
Kad parskridusiems paukšteliams būtų linksmiau, bibliotekininkė su vaikais nutarė įkelti porą inkilėlių varnėnams. Juos padarė bibliotekininkės vyras, o padėjo įkelti mokyklos ūkvedys Jonas. Vaikai labai džiaugėsi, kad gali padėti paukšteliams turėti naujus namus, pažadėjo ateiti pažiūrėti, kaip varnėnams sekasi įkurtuvės.

Gražina Laucienė
Salamiesčio padalinio bibliotekininkė

 IMG 20190312 085815 IMG 20190312 090355