Senos plokštelės: „Kopų balsai“

DSCF6906

Vinilinės plokštelės dabar išgyvena net labai gerus laikus. Jos sugrįžta į madą ir į paprastų žmonių namus. Kovo 14 dieną, Skaityklos-interneto vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Samulionienė pakvietė skaitytojus prisiminti legendinį ansamblį „Kopų balsai" ir šio ansamblio dainininkus.
Bibliotekininkė Jūratė renginio dalyviams papasakojo ansamblio „Kopų balsai" istoriją. Vienintelis ansamblio įkūrėjas ir vadovas buvo Arvydas Paltinas. Iš pradžių grota tik šokiams įvairiose Klaipėdos miesto salėse. Greitai kolektyvas tapo viso miesto muzikine pažiba. Anksčiau buvęs orkestras, vėliau performuotas į estradinį ansamblį ir pasivadinęs „Kopų balsais", buvo suburtas jau 1957 metais. 1967 metais susikuria Nelės Paltinienės ir Eugenijaus Ivanausko duetas, kuris tampa ilgiausiai dainavusiu duetu iki 2007 metų. Nuo 1970 metų ansamblis pradėjo labai aktyviai koncertuoti Lietuvoje ir Sovietų Sąjungos respublikų didžiuosiuose miestuose. Kiekvienais metais Lietuvos televizijoje įrašydavo naują koncertinę programą. Ansamblyje susiformavo unikalus vokalistų trio – N. Paltinienė, E. Ivanauskas, E. Kučinskas. „Kopų balsų" aktyvus kūrybinis laikotarpis tęsėsi iki 1982 metų, kai Nelė ir Arvydas Paltinai išvyko į Vokietiją, tada buvo uždrausta pardavinėti jų plokšteles, transliuoti koncertus. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, jie grįžta į Lietuvą ir vėl galėjome klausytis jų koncertų.
Nelė Paltinienė – viena ilgiausiai dainavusių atlikėjų, net 58-erius metus. Jos balsas įsiminė ne vienai lietuvių kartai. N. Paltinienė dalyvavo daugelyje konkursų, festivalių. Ji „Kauno pavasario" laureatė (1967 m.), „Gintarinės triūbos" festivalio geriausia dainininkė (1967 m.), A. Šabaniausko premijos laureatė (2003 m.). Apdovanota ordinu „Už nuopelnus Lietuvai" Karininkų kryžiumi (2003 m.).
Eugenijus Ivanauskas dainuoti pradėjo 1960 metais. Nuo 1966 metų pradėjo įrašinėti lietuvių kompozitorių dainas Lietuvos radijo įrašų studijoje. 1968 m. pirmasis iš Lietuvos dainininkų įrašė A. Raudonikio dainą „Lauksiu tavęs ateinant". E. Ivanausko duetai su N. Paltiniene įrašyti keturiose vinilinėse plokštelėse, devyniose garsajuostėse ir septyniose kompaktinėse plokštelėse. „E. Ivanauskas pasižymėjo ypač unikaliu balsu. Jame – šiluma, gelmė, romantika. Jis užpildo erdves ir įsismelkia širdin. Beveik operinis stiprumas ir šansono stiliaus ideali pajauta..." – sako A. P. Peškaitis.
Renginio metu klausėmės „Kopų balsų" vinilinių plokštelių įrašų.

Roma Vasiliauskienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

 DSCF6903 DSCF6905 
 DSCF6898 DSCF6899
DSCF6901 DSCF6904