Diena su poetu Valdemaru Kukulu

DSCF3495

Kovo 26 dieną Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje vyko Kupiškio rajono mokinių meninio skaitymo šventė „Diena su poetu Valdemaru Kukulu". Tai Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Diagnozė: poetas", skirto V. Kukulo 60-osioms gimimo metinėms ir kūrybos sklaidai, renginys, inicijuotas gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų ir organizuotas kartu su viešąja biblioteka.
Šventė prasidėjo Kupiškio kultūros centro Jaunimo teatro studijos kompozicija pagal V. Kukulo kūrybą „Eilėraščio teatras" (režisierė Vilija Morkūnaitė). Viešosios bibliotekos Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė trumpai pristatė projektą „Diagnozė: poetas", ir prasidėjo V. Kukulo poezijos skaitymai, kuriuose dalyvavo 24 mokiniai iš Alizavos, Šimonių, Noriūnų Jono Černiaus pagrindinių mokyklų, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Subačiaus ir Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijų – nuo trečiokų pradinukų iki ketvirtokų gimnazistų.
Renginio metu veikė bibliotekos parengta fotografijų apie V. Kukulą paroda, parodytas fragmentas iš 2001 m. įrašyto interviu su poetu. Buvo prisiminta, kad V. Kukulas turėjo gražų balsą ir pats mėgdavo dainuoti. Gimnazistai Agnė ir Viktoras liaudies dainą ir skyrė poeto Valdemaro atminimui.
Tai buvo ne konkursas, o poezijos šventė, todėl visi dalyviai gavo gimnazijos direktoriaus Virgilijaus Žilinsko padėkas, atvirlaiškius su V. Kukulo eilėraščiu „Kaštonai", po rašiklį ir bloknotą netikėtoms mintims užrašyti.
Ši šventė, tai antrasis profesionaliosios kūrybos ir jaunimo meninių iniciatyvų sklaidos Lietuvos regionuose projekto „Diagnozė: poetas", kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, renginys. Dėkojame projekto partneriams – Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijai ir Kultūros centrui – už geranorišką bendradarbiavimą, o Kupiškio etnografijos muziejui už paramą.
Balandžio 23 dieną kupiškėnus pakviesime į V. Kukulo poezijos skaitymus kavinėje „Upės kepyklėlė", pristatysime mobilią fotografijų ir kitų dokumentų parodą „Diagnozė – poetas".

Renginio foto L. Matiukaitės

Lina Matiukaitė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja