Redo Olšausko knygelės „Jeigu aš matyčiau“ sutiktuvės

DSCF7158

Balandžio 16 dienos pavakarę bibliotekos lankytojai rinkosi į kraštotyros ir edukacijos skyrių, kur vyko joniškiečio, „Saulės" pagrindinės mokyklos moksleivio Redo Olšausko poezijos knygelės pristatymas. Redas nuo gimimo neregys, gebantis eilėmis išreikšti savo emocijas, jausmus. Išleisti eilėraščių knygą buvo sena jo svajonė, kuri pagaliau išsipildė. Į knygą „Jeigu aš matyčiau" sudėti eilėraščiai – jaunuolio pirmieji kūrybiniai bandymai, raginantys džiaugtis paprastais kasdieniais dalykais. Pristatyti Redą ir jo mokytoją atvyko Panevėžio apskrities Petkevičaitės- Bitės bibliotekos renginių organizatorė, literatė Elvyra Pažemeckaitė. Ji pristatė Kupiškį ir iš jo kilusius žinomus žmones, trumpai papasakojo apie Redo knygelę ir jo kūrybinį bendradarbiavimą su mokytoja Vijole Vedeckiene.
Susitikimas prasidėjo Leono Karaliūno ir Ričardo Norkaus sukurtu filmu „Iš tamsos į šviesą". Šiame filme pasakojama apie Redo gyvenimą, dideles artimųjų pastangas berniuką išgydyti ir jam suteikti regėjimo džiaugsmą – iki šiol neprarastą viltį ir tikėjimą medicinos mokslo pažanga iki sėkmingos adaptacijos „Saulės" pagrindinėje mokykloje, kur jau 10 metų jį supa nuoširdūs ir visada pasirengę padėti klasės draugai bei mokytojai. Maloniai nustebino filmuke aktoriaus Andriaus Bialobžeskio skaitomos Redo Olšausko eilės. Pažiūrėjus jautrų filmuką apie Redo gyvenimą, jo mokytoja Vijolė Vedeckienė papasakojo, kaip prasidėjo Redo eilėraštukų rašymas. Nuo mažų dienų vaikinukui sekėsi rimuoti žodžius ir viskas prasidėjo, kaip žaidimas. Pirmasis eilėraštis buvo parašytas per pamoką ir jis vadinasi „Gėlių nelaimė". Stebina nematančio vaikinuko gebėjimas perteikti spalvas, matymas daiktų ir formų. Mokytojos pasakojimą keitė Redo skaitomi nuoširdūs eilėraščiai apie mamą, mylimą mokytoją, klasės draugus. Susirinkusieji jaunajam autoriui negailėjo plojimų ir šiltų šypsenų.
Redo knygelę „Jeigu aš matyčiau" išleido leidykla „Verslas ir menas". Eilėraščiai knygoje parašyti reginčiųjų ir Brailio raštu. Iliustracijos sukurtos klasės draugų, jos papildytos reljefiniu būdu. Prie knygos išleidimo prisidėjo mokyklos bendruomenė, Joniškio rajono gyventojai, giminės, draugai, pažįstami. Atsisveikindami linkėjome Redui svajonių išsipildymo ir ateityje parašyti ir išleisti dar ne vieną knygelę.

Renginio foto R. Vilčinskienės, J. Vosylienės

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė