Šv. Velykas pasitinkant

57221197 387157565203842 404369581780500480 n

Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Šiai gražiai ir prasmingai šventei ruoštis įprastai pradedame likus kelioms dienoms iki Šv. Velykų.
Antradienio popietę naivietės rinkosi į biblioteką, kur prasidėjo edukacinių užsiėmimų ciklas „Šv. Velykas pasitinkant". Užsiėmimo metu akriliniais dažais buvo dažomi polistiroliniai kiaušiniai, kurie virto įvairiai dažytais margučiais. Prie margučių buvo pritvirtintos spalvotos juostelės. Ir ne tik margino, bet gamino iš balionų, į juos pripildamos miltų. Taip margučiai buvo paruošti kabinti lauke ant augančios obels, kuri jau antrus metus tampa Velykiniu medžiu.
Užsiėmimui prireikė kūrybinės išmonės, gerų emocijų ir šilumos, kurių kiekviena ateidama ir atsinešė.
Trečiadienio popietę į biblioteką rinkosi vaikai, kuriems bibliotekininkė priminė velykinio laikotarpio tradicijas. Jie kiaušinį margino popieriaus lape... Darbeliai buvo eksponuojami bibliotekoje.
Prieš Šv. Velykas, ketvirtadienis, dar vadinamas – švaros ketvirtadieniu. Šią dieną stengtasi kuo gražiau susitvarkyti namus. Ir ne tik namus, bet ir aplinką. Tad ketvirtadienį, šviečiant pavasarinei saulei, rinkosi ne tik naiviečiai, bet į pagalbą atvyko ir mūsų draugai, Kupiškio mokyklos „Varpelis " auklėtiniai su auklėtoja Irena Alekniene. Tad visi bendrai suskubo daryti tvarką: ravėjo gėlyną, rinko šiukšles. Po darbų visi puošė Velykų medį naiviečių moterų margintais ir vaikučių atvežtais, įvairia technika darytais, įspūdingais kiaušiniais. Po to visi žaidė žaidimus, kepė dešreles, bendravo, aptarinėjo ateities planus.
Po gerų darbų, beliko laukti Šv. Velykų ryto su gražiais margučiais savo namuose...

Milda Levickienė
Naivių skaitytojų aptarnavimo punkto vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto M. Levickienės