Susitikimas su poete Ramute Skučaite

DSCF7446

Jau 10-ąjį kartą Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka vykdo tęstinį skaitymo skatinimo projektą „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje", kuris kviečia į susitikimus su Nacionalinės premijos laureatais ir jų kūryba. Gegužės 20 d. Kupiškio viešosios bibliotekos literatūros mylėtojai susitiko su Nacionalinės premijos laureate, poete Ramute Skučaite ir aktoriumi, 1994 metų „Poezijos pavasario" laureatu-skaitovu Gintaru Mikalausku.
Ramutė Skučaitė – poetė, vertėja, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė. Jos poezija lietuvių literatūroje turi svarią vietą. Didžiąją savo kūrybos dalį poetė skiria vaikams, jos knygos užaugino keletą kartų.
Kaip sakė renginio vedėja iš Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Elvyra Pažemeckaitė, „Ramutė Skučaitė Nacionaline premija apdovanota už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę, už žodžio skaidrumą". Ji eilėraščiais puikiai susikalba ir su dabarties vaikais. Poetės eilėraščiai šilti, kameriniai, žavi savo skaidrumu ir išbaigta forma.
Poetė R. Skučaitė nuo 1938 iki 1949 metų gyveno Panevėžyje, mokėsi Naujamiesčio mokykloje, muzikos mokykloje. Tiek poetė, tiek aktorius Gintaras Mikalauskas, kuris yra kilęs iš Panevėžio yra G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos globėjai.
Pirmieji Ramutės eilėraščiai spaudoje pasirodė 1957 metais. Nuo to laiko yra išleidusi daug knygų vaikams ir suaugusiems ir už savo kūrybą gavusi nemažai apdovanojimų.
Aktorius Gintaras Mikalauskas sakė, kad dėkingas R. Skučaitei už meilę žodžiui. Jis nerado nė vieno eilėraščio, kuriame nebūtų prasmės, ritmo ar rimo. Su poete Gintaras susipažino 1985 metais ir nuo to laiko aktyviai bendradarbiauja, rengdami susitikimus ir literatūros vakarus.
Susitikimo metu pristatyta naujausia poetės knyga „Tik ištarti reikėjo". Šioje knygoje poetė prisimena jaunystę, Sibiro tremties metus. Praeities įspūdžiai tarsi įaudžiami į dabartį. Skaitytojus ji paperka melodingu eilėraščiu, meistrišku eiliavimu. Knygoje yra ir trumpų prozos intarpų, panašių į dienoraščio fragmentus – tai tarsi tylūs pokalbiai su savimi ir kitais.
Renginio metu eilėraščius skaitė pati poetė, o pasak G. Mikalausko, jis skaityti pasirinko kontrastiškiausius kūrinius, kad klausytojai susidarytų nuomonę apie naujausią knygą. Susirinkę literatūros mylėtojai pirko Ramutės Skučaitės knygas, o po renginio nusitęsė eilutė, kad gautų poetės autografą.
Dėkojame Poetei ir Aktoriui už lyrišką pamąstymų vakarą apie žmogaus prigimtį, būties trapumą.


Roma Vasiliauskienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto R. Vilčinskienės