Susitikimas su literatų grupe „Liktarna“

58858013 2218484144900475 2221691092212908032 n

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis, visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kvietė savo lankytojus į renginius, naujų knygų pristatymus, susitikimus su jų autoriais. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės tema „Ateik – sužinok ir išmok" priminė bibliotekų lankytojams, kad šiuolaikinėse bibliotekose atsiveria neišmatuojamos galimybės norintiems tobulėti, gilintis, išmokti.
Balandžio 25 d. Naivių bibliotekoje rinkosi literatūrinio žodžio mylėtojai. Bibliotekininkė pristatė į svečius atvykusią Skapiškio literatų grupę „Liktarna". Šios grupelės įkvėpėja Aldona Lavickienė papasakojo grupės susibūrimo istoriją, pristatė išleistas knygas, supažindino su atvykusiomis narėmis: Laima Lapieniene, Janina Čeikiene, Aldona Raišiene ir Lina Savickiene. Pateikė pirmąją kūrybos rinktinę „Lietaus sinfonija", kurioje išspausdinti aštuonių autorių kūriniai. Susirinkusios moterys skaitė poezijos posmus, pristatė savo kūrybą, pomėgius. Aldona Raišienė be kūrybos darbų pristatė siuvinėtų ir tapytų paveikslų parodą, surinktą medžiagą apie senuosius Skapiškio muzikantus, kaimo vakaruškas. Kadangi ji ilgus metus dirbo piešimo mokytoja, todėl padovanojo bibliotekai išsaugotus jos buvusių mokinių, naiviečių, kurie prieš dvidešimt metų mokėsi Skapiškio vidurinėje mokykloje, piešinius. (Jie bus panaudoti rengiant parodas).
Laima Lapenienė ir Aldona Lavickienė kūrybingos ir idėjų nestokojančios moterys, ne tik rašo, bet veria iš karoliukų suvenyrinius medelius, apyrankes, vėrinius, sages, mezga riešines. Jų kūrybiniai darbai buvo eksponuojami bibliotekoje.
Grupė „Liktarna" buria lyrinės sielos, dvasingas moteris, randančias džiaugsmą kūryboje ir gebančias savo sielos grožį perteikti kitiems.
Toliau bendravimą pratęsėme prie kavos ir arbatos puodelio.
Biblioteka dėkoja grupei „Liktarna" už padovanotas jų autorių knygas.

Renginio foto

Milda Levickienė
Skapiškio padalinio Naivių skaitytojų aptarnavimo punkto vyresnioji bibliotekininkė