2019 rugpjūčio 9-oji: muzikinis pašnekesys apie romantizmą romantiškoje aplinkoje

foto

Kupiškio viešosios bibliotekos parengtas ir Lietuvos kultūros ministerijos dalinai finansuojamas projektas „Atviras Kupiškio informacinis srautas" (sutrumpintai AKIS) pastebimas visų miesto gyventojų ir svečių – jo tiesiog neįmanoma nepastebėti – centrinėje miesto aikštėje rugpjūčio pirmąją atvėręs duris geokupolas iš tolo traukia lankytojus pasidomėti, kas vyksta po ta originalia architektūrine konstrukcija. Vasaros bibliotekėlė su skaitykla, stalo žaidimai vaikams, turizmo informacija, patogūs sėdmaišiai ir kiti lauko baldai leidžia sukurti jaukią aplinką ir jau dabar susilaukia didelio lankytojų dėmesio.
Tačiau ne tik aplink geokupolą vyksta kultūrinė veikla – Kupiškio viešoji biblioteka pakvietė lankytojus į netradicinį renginį netradicinėje aplinkoje – kultūrinių renginių lankytojams jau pažįstamoje, bet vis naujai atrandamoje buvusių kareivinių 3-čiojo aukšto salėje vyko, manytume, reikšmingas meninis renginys, skirtas mūsų kraštiečio poeto Valdemaro Kukulo atminimui, nes šiemet mus prieš aštuonis metus palikusiam poetui būtų sukakę šešiasdešimt metų. Poeto kūrybinei ir filosofinei pozicijai atskleisti Vilmantas Graičiūnas pasiūlė Gintaro Beresnevičiaus pagrįstą autsaiderio, t. y. žmogaus sąmoningai pasirinkusio buvimo ne minioje kelią ir parodoje eksponuoja savo tapybos darbų kolekciją, kurią tiesiogiai inspiravo V. Kukulo poezija. Šalia V. Graičiūno didelę savo tapybos darbų kolekciją – portretų seriją, tapytą iš natūros, eksponuoja tapytoja Rasa Vasilevičiūtė iš Vilniaus. Bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka, Vaikų literatūros skyriaus kultūrinių renginių organizatorius Virginijus Benašas pateikė eko-teatro fotografijų parodą „keisTAI". Kupiškėnas Marius Skrupskis – du originalia technika atliktus tapybos darbus. Tačiau ne tik tapybos darbų žiūrėti tą popietę rinkosi lankytojai – svarbiausias renginio akcentas buvo koncertinė programa „Kodėl baigėsi romantizmas?" kurią atliko du puikūs profesionalūs atlikėjai iš Vilniaus – poetė, poezijos interpretatorė Eglė Kirilauskaitė ir žinomas pianistas Darius Mažintas. Koncertinėje programoje skambėjo Frederiko Šopeno kūrinai fortepijonui, o poetė E. Kirilauskaitė skaitė savo eiles, kurios suteikė muzikinei kompozicijai savitą koloritą. Netradicinė, istorine atmintimi alsuojanti aplinka matyt įkvėpė ir atlikėjus – pašnekesys apie romantizmo, kaip meninės srovės likimą, jo atspindžius šiuolaikiniame gyvenime buvo įdomus ir naudingas.
Biblioteka kviečia iki rugpjūčio 31 d. aplankyti dailės kūrinių parodą buvusių kareivinių pastate. Dėl lankymo reikėtų skambinti tel. 8 (682) 42216.

Renginio foto R. Vilčinskienės

Algirdas Venckus
Viešosios bibliotekos direktorius

LTK Logotipas