Skaitome medžių surašytą elementorių

SAM 3467

Pasikviečiau beržą.
Pasikviečiau uosį.
Ir taip tylutėliai
Su medžiais kalbuosi.
(Z. Gaižauskaitė)

 

Dažnai mūsų užsiėmimų su mokyklos „Varpelis" mokiniais temas padiktuoja knygos. Šį kartą tai buvo leidyklos „Debesų ganyklos" išleista knyga P. Socka ir W. Grajkovski „Medžiai".
Nuo seno medžiai žmonių gyvenime buvo labai svarbūs. Netgi galėtume sakyti, kad mediena lydi žmogų nuo gimimo iki mirties. Pripratome matyti medžius ir naudotis iš jų daromais daiktais, todėl dažnai nepastebime šių augalų grožio ir net neįtariame, kokie jie gali būti nuostabūs ir už ką jiems turime būti dėkingi.
Štai medžių lapai. Jie valo orą, juose susidaro ir į orą išsiskiria deguonis, kuriuo kvėpuoja žmonės ir gyvūnai.
O ar galėjome įsivaizduoti, kad aukščiausias pasaulio medis, vadinamas Hyperionu (115,6 m.) yra du kartus aukštesnis už mūsų bažnyčią. Kad storiausias pasaulio medis, vadinamas „Tulės medžiu" yra 11,6 m. skersmens. Kad seniausiam gyvam pasaulio medžiui 5062 metai...
Rimtai pasikalbėję turėjome ir smagių užduočių – sukurti rudeniško miško paveikslą, iš pojūčių pintinėlės traukėme įvairias gamtines medžiagas ir spėjome ar jos susiję su medžiais.
Uoliai padirbėję vaišinomės svarainių arbata. Reikia tikėtis, kad smagiai prasidėję naujieji mokslo metai bus pilni įspūdžių, žinių, gražių akimirkų kartu.
Ačiū vaikams ir mokyklos darbuotojoms. Jūs šaunuoliai!

L. Kliopkinienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto N. Krasovskajos