Almanacho „Atokios stotys“ sutiktuvės

IMG 20200108 171506

Po didžiųjų žiemos švenčių, naujųjų metų pradžioje, vėl bibliotekoje prasidėjo renginiai. Sausio 8 d. susirinkusiems poezijos mylėtojams Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė pristatė uteniškį žurnalistą, poetą Vytautą Kazielą, kurio iniciatyva nuo 2011 m. leidžiamas poetinis almanachas „Atokios stotys" ir kartu su juo atvykusius poetus: Rasą Milerytę, Algį Jakštą, Justą Jasėną.
Vytautas Kaziela – poetas, publicistas, gimęs Molėtų rajone, tačiau gyvenantis Utenoje. Dirbo įvairių dienraščių korespondentu, laikraščių „Utenos apskrities žinios" ir „Utenos diena" vyr. redaktoriumi. Nuo 2007 m. leidyklos „Kamonada" vyriausiasis redaktorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 1994 m., 16 knygų autorius. Pristatydamas naujausią almanachą „Atokios stotys 2019" pasakojo, kad jame 28 autorių eilėraščiai, 5 iš jų užsieniečiai. Jis pastebėjo, kad susiformavęs toks požiūris, kad kultūra ir menas kuriami tik Vilniuje. Tačiau daug poetų gyvena, kuria ne „Vilniaus Lietuvoje" ir jie metų metus nepastebimi, jų knygų leidybos nefinansuoja Lietuvos kultūros taryba, tarsi jų kūryba nebūtų lietuvių literatūros dalis. Rašantis žmogus turi savo kūrybą publikuoti, ypač tai reikalinga jauniems, pradedantiems poetams. Naujausia V. Kazielos knyga „Alyvmedžiai" dalyvauja Metų knygos rinkimuose poezijos kategorijoje. Autorius paskaitė senesnių ir naujausių eilėraščių.
Rasa Milerytė – poetė, literatūros kritikė, gimusi Anykščiuose, tačiau gyvenanti ir dirbanti laikraštyje „Utenis". Pradėjo kurti dar mokyklos laikais, rašo recenzijas apie vaikų ir paauglių literatūrą, jos dėmesio ir palaikymo sulaukia jauni autoriai. 2017 m. pasirodė Rasos poezijos knyga „Viskas trunka ilgiau, nei tikėtasi". Renginio metu išgirdome poetės eilių.
Algis Jakštas – poetas, fotografas gyvena Švenčionėliuose, dirba UAB „Švenčionių kraštas" redakcijoje, redaktoriaus pavaduotoju. Surengė apie 100 personalinių parodų Lietuvoje, taip pat dalyvauja kolektyvinėse parodose užsienyje. Kaip pats autorius prisipažino „fotografija man yra būdas užfiksuoti supančio pasaulio ir žmonių grožį ir išsaugoti pavogtas akimirkas." Jo eilėraščiuose atsispindi žmogaus ir laiko tema, dominuoja švelnus lyrizmas, dainingumas, mieli ir nuostabūs gimtojo krašto vaizdai. Naujausia Algio Jakšto knyga „Įprasmintas laukimas". Autorius savo eilės skaitė mintinai, turi puikų aktoriaus talentą.
Justas Jasėnas – kunigas, poetas, gimęs Katinų kaime, Panevėžio rajone. Justas prisiminė laikotarpį praleistą Zarasuose, kada jautėsi esantis lyg ne Lietuvoje. Šiltai atsiliepė apie poetę Rasą Milerytę, kuri, kaip žurnalistė kalbino Justą: sužavėjo jos pasiruošimas interviu, nuoširdus bendravimas. Renginyje klausėmės jautrių J. Jasėno eilėraščių.
Poezijos posmus gražiai papildė muzika, atliekama jaunųjų pianisčių Ugnės Begonytės ir Ainės Jakubkaitės, kurias groti moko Kupiškio meno mokyklos mokytoja Edita Dobrickienė.

Roma Vasiliauskienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto