Susitikimas su kūrėjomis iš Šiaulių

IMG 20200219 170705

Vasario 19 dieną viešojoje bibliotekoje svečiavosi viešnios iš Šiaulių humanitarinės studijos „Plėviasparniai". Po trumpo filmuko apie šį kūrybingų moterų sambūrį, renginio vedėja Lina Matiukaitė pristatė Branguolę Šimkūnienę, Ramutę Saulę, Rimą Snaputis, Reginą Dalgę, Šiaulių dramos teatro aktorę Liną Bocytę, taip pat vienintelį vyrą – Gintautą Saulį, kuris ir vairuotojas, ir fotografas.
Branguolė Šimkūnienė pasakojo, kad humanitarinę studiją 1999 m. įkūrė rašytoja Marija Jurgelevičienė (Mari Poisson), kuri visas uždegė kūrybos aistra, meile literatūrai, gyvenimui ir sau, nuolat kartojo, kad „visi gali rašyti". Ši studija, kuriai šiuo metu priklauso beveik dvi dešimtys įvairių profesijų moterų – tai visų pirma kūrybinio rašymo kursai.
Susirinkusiems kupiškėnams šiaulietės pristatė kūrybos rinktinę „Bičkopis", kuri įprasmina 20 metų studijos gyvavimą. Šioje rinktinėje kūrinius publikuoja dešimt autorių, nors narių studijoje yra žymiai daugiau. Moterų kūryba reiškiasi tiek proza, tiek eilėmis. Jos išbando įvairius žanrus, temas, visuose kūriniuose svarbi moters – mylinčios, ieškančios, kuriančios tema. Šiuo metu studijai vadovauja dailininkė grafikė Lolita Braza (Putramentienė).
Ramutė Saulė (Saulienė) – rinktinės „Bičkopis" sudarytoja, yra išleidusi dvi savo poezijos knygeles. Rinktinėje – Ramutės proza. Ji paskaitė apmąstymų apie Apolinaro pasaulį. „Gyvenimas yra kūryba, kūryba tai gyvenimas", – taip svarstė buvusi medikė Regina Dalgė (Jacinkevičienė), mėgstanti įvairią veiklą, nes tai gyvenimui suteikia prasmę. Šioje knygoje jos engramos apie minties virpesius, gyvenimo ir amžinybės tiltus. Dar viena mūsų viešnia Rima Snaputis-Rimtė, pasirodo turi sąsajų su Kupiškiu – jos senelis Striūka dalyvavo „Senovinėse kupiškėnų vestuvėse". Rima pasakė daug gražių žodžių apie buvimą drauge ir paskaitė savo kūrybos. Turėjome progos klausytis aktorės Linos Bocytės įtaigaus skaitymo, net sugraudinusio kai kurias autores. Vakarą paįvairino loterija – kad ir vieną eurą paaukoję renginio dalyviai galėjo laimėti šiaulietės Birutės Kuic nutapytą paveikslą. Laimė nusišypsojo kupiškėnei, „Lėvens balsų" klubo narei Mildai Narmontienei.
Sužavėjo labai kūrybingai pasirinkti moterų slapyvardžiai: tai sutrumpinant pavardę, tai panaudojant savo buvusią pavardę, tai pasivadinant mėgstamiausios gėlės vardu... Visos autorės teigia, kad kūryba joms – įkvėpimas naujo oro, naujo džiaugsmo, išsilaisvinimas nuo slegiančių minčių, vienatvės liūdesio. Jų pagrindinis tikslas – kūrybinis rašymas, lietuviškas žodis, savęs ieškojimas ir atsivėrimas, bendravimas vienų su kitais. O kad turėjome progos susipažinti su šiomis kūrybingomis moterimis, esame dėkingi bibliotekos talkininkui, kunigui Justui Jasėnui.

Roma Vasiliauskienė,
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Renginio foto