Naujienos

Knygų klubas atsisveikino vasarai

20180523 163520

Saulėtą trečiadienio popietę knygų klubas „Knygius" rinkosi pašnekesiams apie skaitytas knygas. Nors orai ir vilioja į gamtą, bet mylintys knygą visada randa laiko paskaityti ir pasidalinti su kitais įspūdžiais. O ir knyga, kurią aptarinėjome primena apie būsimas atostogas. Tai E. Umbrasaitės knyga „Prancūzija, mon amour". E. Umbrasaitė – rašytoja ir žurnalistė, jau beveik dešimtmetį gyvenanti Prancūzijos pietvakariuose. Kasdien ji – mažos galerijos viduramžių miestelyje savininkė ir šio krašto gyvenimo stebėtoja.

Skaityti daugiau...

Kviečiame dalyvauti Skaitymo iššūkyje!

vasarasuknyga spalvotasVasara be knygos – ne vasara

Skaitymo iššūkis – tai varžytuvės, vykstančios nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. visoje Lietuvoje. Iššūkį priėmę dalyviai (amžius nesvarbus) sutinka įveikti 5 skaitymo užduotis. Šiais metais dalyviai gali registruotis bibliotekoje arba savarankiškai interneto svetainėje http://vasarasuknyga.lt/

Skaityti daugiau...

,,AD ASTRA“ nominacijos Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje

DSC04904

 

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkęvičaitės-Bitės viešoji biblioteka yra labai svarbus mūsų bibliotekos partneris ir globėjas – visais, su bibliotekų veikla susijusiais klausimais, mes galime kreiptis ir visada gauname kvalifikuotą ir savalaikę pagalbą. Bet ne tik tai – ši biblioteka rūpinasi ir regiono bibliotekų darbuotojų kvalifikacija, vertina ir pažymi svarbiausias veiklas ir, kas taip pat labai svarbu, apdovanoja geriausius regiono bibliotekininkus už pasiekimus darbe.

Skaityti daugiau...

Mokymai bibliotekos darbuotojams

DSCF5788

Mokytis reikia visiems, o tiems, kurie turi mokyti kitus, tai daryti reikia ypač atsakingai, todėl bibliotekos darbuotojams mokytis dirbti su šiuolaikinėmis technologijomis – šiuo atveju planšetiniais kompiuteriais – teko ypač intensyviai ir produktyviai, praktinių užsiėmimų metodu.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka parengė programą „iPad planšečių galimybės tavo poreikiams", kurios tikslas ugdyti bibliotekininkų skaitmenines kompetencijas, supažindinti bibliotekų specialistus su iPad planšetinių kompiuterių valdymu, taikomųjų programėlių pritaikymo bibliotekos veikloje galimybėmis.

Skaityti daugiau...

Dar vienas krėslas bibliotekoje

DSC01807

Pasaulis yra graži knyga
„Žmogui gamta daug dovanoja,
Mėnulį, saulę ir gėles,
O aš dažnai sau galvoju,
Ką paliksiu – tiktai eiles?"
(B. Zaborskytė-Jasinskienė)

Svetingai atvėrusi duris pirmiesiems Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės lankytojams, Lukonių biblioteka sulaukė garbios viešnios. Pirmosios dienos popietę atskubėjo kraštietė literatė bei bibliotekos globėja Birutė Zaborskytė-Jasinskienė.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija