Naujienos

Žaislotekos atidarymo šventė

zaislotekos sumanytoja jolita janusoniene
2010 m. rugsėjo 24 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Žaislotekos atidarymas. Sveikinimo žodį tarusi bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė paprašė susirinkusių vaikučių perkirpti simbolinę Žaislotekos atidarymo juostą. Susirinkusiuosius linksmino „Saulutės“ lopšelio-darželio  „Boružėlės“ grupės vaikučiai.
Svajonė įkurti Vaikų literatūros skyriuje Žaisloteką buvo brandinama keletą metų, o paskatino tai padaryti gerbiamo seimo nario Valdemaro Valkiūno padovanoti žaislai. Buvo pastebėta, kad ši nauja paslauga skyriui labai reikalinga, todėl 2009 m. buvo teikiama projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ paraiška.
Vaikų literatūros skyriuje įkurta Žaisloteka suteiks Kupiškio miesto ir rajono mažiausiems bibliotekos lankytojams galimybę žaisti, išbandyti brangų žaislą, gauti informacijos apie žaislus ir žaidimus. Tai netradicinė, nauja darbo su vaikais forma.
Apsilankę Žaislotekoje vaikai ir tėveliai ras žaislinių ir paveikslėlių knygų, stalo žaidimų, konstruktorių, kaladėlių, dėlionių, lavinamųjų ir kūdikiams skirtų žaislų. Vaikų skyriaus lankytojus nustebins ir pažintinės knygelės. Jos skirtos ne tik vaikams, bet ir tėveliams bei pedagogams, kurios padės supažindinti vaikus su įvairiausiomis meno technikomis.
Žaislotekos misija – nuo paties jauniausio amžiaus vaiką žaidimu pratinti prie knygos, skaitymo, lavinti vaiko kūrybiškumą, bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiais įgūdžius, padėti vaikui pažinti jį supantį pasaulį.
Šventės dalyviai į namus išsinešė ne tik patirtas geras emocijas, bet ir nuostabų gimtadienio torto skonį burnoje.
kupiskio vb direktore daiva bubuliene sveikina su zaislotekos atidarymu  zaislotekos tortas paskanausim
 
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė

Aš - muzika

is kaires laimute kliopkiniene
...Tu pajutai,
Kad aš esu šalia.
Aš – tavo ašaroj.
Juoke, sapne.
---------------------------
Aš – Muzika.
Ar pažinai mane?

(R. Skučaitė)

 

  

Rugsėjo 22 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  meno ir muzikos skaitykloje įvyko muzikinė valandėlė „Garsai ir muzika“, skirta artėjančiai Tarptautinei Muzikos dienai.

Bibliotekoje svečiavosi Kupiškio VJUC „Varpelis“ lavinamosios klasės moksleiviai su mokytojomis V. Damkiene ir N. Krasovskaja.
Kartu su jais keliavome į garsų ir muzikos šalį. Įsiklausėme į gamtos garsus, lydimi muzikos mintimis nuklydome  prie jūros, į mišką, klausėmės ką mums pasakoja lietus...
Vaikai pristatė savo „namų darbus“ – piešinius (tema „Muzika ir mano pasaulis“), kuriuos piešė klausydamiesi muzikinių įrašų.
 Muzika ir spalva – vieni iš stipriausių erdvės akcentų, veikiančių mūsų jausmus. Turėtume atsiminti, kad net  du žmonės tas pačias spalvas ir tą pačią muziką mato ir girdi skirtingai, kadangi matydami ir girdėdami jie išgyvena skirtingus jausmus...
vaikai pristato savo darbelius   uzsiemimai vaik literaturos skyriuje 
Laimutė Kliopkinienė
Meno ir muzikos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Istorinės edukacijos ir kūrybos projekto šventė

po_vardo_zenklu
Liepos 2–4 d. Kupiškyje vyko istorinės edukacijos ir kūrybos projekto šventė „PO VARDO ŽENKLU“, skirta Kupiškio vardo 530-osioms ir Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms paminėti.
Liepos 2 d. vyko poezijos skaitymai P O E Z I J O S   P A V A S A R I O   A I D A I   K U P I Š K Y J E” Onutės Adomaitienės sodyboje Pyragiuose. Dalyvavo Televizijos režisierius, aktorius, poetas PETRAS  DIMŠA, Kupiškio ir Rokiškio literatai, dainuojamosios poezijos atlikėjai.
    
petras dimsa
is kaires onute adomaitiene ir lina matiukaite reda kiselyte rokiskis ale kazlauskiene rokiskis
eugenija sokiene kupiskis milda narmontiene kupiskis ausra uldukiene kupiskis 
vida kaulakiene kupiskis birute jasinskiene kupiskis salvinija kalpokaite rokiskis
kalbejo kupiskio vb direktore daiva bubuliene dainas atliko vidmantas paliulis renginio sveciai dalyviai 
renginio sveciai ir dalyviai uztrauke giminiu daina
 

Liepos 3 d. Kupiškio viešosios bibliotekos parodų salėje vyko Nepriklausomybės akto signatarės Birutės Valionytės fotografijų parodos „Didžioji Lietuva: LDK pilys“ pristatymas. Pokalbis su istoriku, Tomu Baranausku, tema: „Kupiškio vardo paminėjimo istorinis kultūrinis kontekstas“. Koncertas.

B. Valionytė - Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos AKTO Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo
signatarė, signatarų klubo prezidentė. Gimė Rokiškio rajone, pagal profesiją - miškininkė.

LDK pilimis susidomėjusi dar vaikystėje, įamžino jas paveiksluose. „Kiekviena pilis iš mūsų programuoja sąmonę, supratimą...turime susirūpinti savo valstybės paveldu..." - kalbėjo viešnia.

birute valionyte  is kaires lina matiukaite ir sveciai 

 Tomas Baranauskas - Vilniaus pedagoginio universiteto Istorijos fakulteto lektorius. Svečias priminė svarbiausius Lietuvos istorijoje Žalgirio ir Durbės mūšius. Pristatė žmonos Ingos Baranauskienės išleistą istorinį romaną „Durbės mūšis. Nepasidavę lemčiai“. 184 puslapių knyga skirta Durbės mūšio 750 metų jubiliejui.

tomas baranauskas t. baranauskas pristato knyga durbes musis

 1 2 4 5 6 7


 

 

 

 

Straipsniui apie Sąjūdžio veiklą Kupiškyje – garbingas apdovanojimas

logotipasBalandžio-gegužės mėnesiais vykusios akcijos „Atgimimo istorija“ metu gyventojai iš visos Lietuvos parašė į krašto enciklopediją „Graži tu mano“ (www.grazitumano.lt) ir įdėjo daugiau nei pusę tūkstančio unikalių darbų. Tai daugiau nei dvidešimt metų vykusios Atgimimo aušros prisiminimai –įspūdžiai, svarbių įvykių aprašymai ir nuotraukos. Akciją organizavo projektas „Bibliotekos pažangai“.

Akcijos metu vyko ir „Atgimimo Lietuvos metraštininko“ konkursas, kurį laimėjo Antanas Seibutis, aprašęs Atgimimo įvykius Biržų krašte. Taip pat buvo paskelbti geriausi rašiniai iš kiekvieno šalies etnografinio regiono. Visi geriausi rašiniai internete – www.grazitumano.lt/nugalėtojai.

Konkurso laimėtojai birželio 3 d. buvo apdovanoti Kultūros ministerijoje vykusiame „Atgimimo istorijos“ renginyje. „Knyga yra didelė žmogaus vertybė, tačiau mielai žiūriu į besikeičiantį laiką ir civilizacijos pažangą, kai šviesos greičiu internete galima dalintis žiniomis ir prisiminimais. Todėl tikiu, kad šis projektas tikrai pasitarnaus mūsų Lietuvos ateičiai“, – renginio metu pabrėžė LR Prezidentas Valdas Adamkus.

Kupiškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė už įrašą „Kupiškis: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 1988-1991 m. įvykių kronika“ pelnė specialų apdovanojimą. Iš įvairių šaltinių autorė surinko informaciją apie Kupiškyje vykusius įvykius, Atgimimo laikų šviesuolius. To laikotarpio įvykius L. Matiukaitė aprašė nuosekliai – nuo 1988 m. vykusio pirmojo sąjūdininkų susirinkimo Vanago malūne iki tragiškosios nakties 1991 m. sausio 13 d., kai Vilniuje Lietuvos laisvę gynė apie 500 kupiškėnų.

„Atgimimo judėjimas – galinga emocinė tautos reakcija į pusę amžiaus slėgusią okupaciją. Skaitydamas „Atgimimo istorijos“ rašinius, aš vėl patyriau tą nepakartojamą emociją, kurią tuomet jautėme visi. Tikiuosi, kad skaitydami šias istorijas internete, žmonės vėl prisimins tų laikų dvasią, kai visi buvome vieningi ir susitelkę vienam tikslui – laisvei“, – teigė „Atgimimo istorijos“ komisijos narys, Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas.

Agnietė KURUTYTĖ,

projekto „Bibliotekos pažangai“ viešųjų ryšių koordinatorė

Susitikimas su Leonidu Donskiu

5_thumb250_Gegužės 28 d. kupiškėnai turėjo puikią progą paklausyti filosofo, politiko, Europarlamentaro, laidos „Be pykčio“ vedėjo, žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjo Leonido Donskio pranešimo.

L. Donskis kalbėjo apie Lietuvos ir Europos Sąjungos problemas. Vieną ryškiausių problemų Lietuvoje profesorius įvardijo negatyvių dalykų akcentavimą tiek žiniasklaidoje, tiek žmonių bendravime. Didelė problema šalyje yra emigracija. Lietuvą jis pavadino šalimi, iš kurios bėga darbingi, raštingi žmonės. Pranešėjas akcentavo ir toliarancijos stoką tiek pilietinėje sferoje, tiek visuomeniniame gyvenime. L. Donskis įvardijo ir keletą Europos Sąjungos problemų, atsakinėjo į klausytojų klausimus, kvietė visus mąstyti pozityviai, įžvelgti daugiau teigiamų dalykų visose gyvenimo srityse.

 

 

 

2   3   4

Kupiškio viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Papildoma informacija