Naujienos

Metų knygos rinkimai

Sutikti-eida-2831

 

Gruodžio 6 d., Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje įvyko Metų knygos paaugliams rinkimai-aptarimas.
Renginį pradėjo Kupiškio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Rūta Vilkienė. Ji pristatė nominacijai pateiktų knygų penketuką. Tai: I. Ežerinytės knyga „Sutikti eidą", D. Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči", R. Skučaitės „Tai priimkit, kas priklauso, R. Šerelytės „Žvaigždžių medžiaga" bei
L. Varslauskaitės „Mano didelis mažas aš". Diskusijoje dalyvavo progimnazijos 7 B klasės mokiniai.
Buvo aptarta kiekviena knyga, jos turinys, stilius, pasisakyta, kodėl verta ją skaityti. Po aptarimo, kiekvienas balsavo už patikusią knygą. Daugiausia balsų surinko I. Ežerinytės „Sutikti eidą". Už šią knygą balsavo 11 mokinių. L. Varslauskaitės knyga „Mano didelis mažas aš" gavo 7 balsus. Kitų autorių knygos gavo po vieną balsą. Knygų aptarimo pabaigoje visi dalyviai buvo vaišinami saldainiais ir arbata. Progimnazijos bibliotekininkė Aušra Aleksandravičienė parodė filmuką apie rašytoją I. Ežerinytę.

Vyresn. bibliotekininkė Ala Kiaušienė

24992860 1751014368302992 850325911 o 25035173 1751014351636327 983975416 o

Išrinkime bibliotekai vardą!

Kupiškio viešoji biblioteka, kaip daugelis Lietuvos bibliotekų, nori turėti vardą, todėl teiraujamės Jūsų nuomonės

APKLAUSA

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

DSCF4953

Kiekvienais metais atėjus tamsiems lapkričio vakarams mažuosius savo skaitytojus pakviečiame į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius. Ši savaitė Baltijos šalyse rengiama jau dvidešimtą kartą.
Šių metų tema – Salos, todėl turėjome progą pakeliauti po salas šiaurės šalių literatūroje. Apsuptos jūros, išskirtinės savo gamta salos per amžius įkvepia Šiaurės šalių rašytojus.

Skaityti daugiau...

Knygų Kalėdos...

KK A3

 

Artėja gražiausios metų šventės... Jau tradicine tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos" septintąjį kartą kviečia nupirkti ir dovanoti, taip trūkstamų, naujų knygų bibliotekoms. Šių metų šūkis – Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms. Kupiškio viešoji biblioteka ir kaimų bibliotekos taip pat labai laukia Jūsų paramos. Juk skaitymas – viena geriausių veiklų, skatinanti ir kurianti pamatus kalbos ir raštingumo įgūdžiams.

Skaityti daugiau...

Norime pasidžiaugti

komplektai

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ organizatoriai gavo 342 bibliotekų paraiškas knygoms įsigyti. Daliai paraiškas pateikusių bibliotekų už Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos centralizuotai vykdomų Skaitymo skatinimo priemonių lėšas nupirkti ir paskirti 183 komplektai knygų: 75 komplektai knygų vaikams, 50 – paaugliams, 40 – suaugusiesiems ir 18 – poezijos.[ http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?-210603321]

Norime pasidžiaugti, kad knygų komplektus gavo ir mūsų Kupiškio viešoji biblioteka bei keletas kaimų padalinių. (Daugiau skaitykite)

Papildoma informacija