Naujienos

Aš ir knyga

02-PIC 0050

Kupiškio mokyklos „Varpelis" 9–10 lavinamojoje klasėje vyko edukacinė-kūrybinė veikla „Aš ir knyga" Mokiniai, kartu su specialiąją pedagoge Laura Velutiene ir auklėtoja Nijole Krasovskaja, nekantriai laukė viešnios iš Kupiškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Laimutės Kliopkinienės. Pirmiausia Laimutė mokiniams pristatė iš bibliotekos atsineštas knygas su reprodukcijomis, iliustracijomis. Mokinukai atidžiai klausėsi pasakojimo, susidomėję vartė knygutes, dalinosi įspūdžiais, uždavinėjo klausimus.

Skaityti daugiau...

Populiariausias vaikų ir paauglių rašytojas

i9s5kl1210

Šiemet Naujųjų metų naktį rašytojui Vytautui Račickui sukako 65-eri metai. Jis baigė Vilniaus universitete lietuvių kalbą ir literatūrą, ilgą laiką dirbo žurnalo „Genys" redakcijoje. Vytautas Račickas kasmet patenka į populiariausių autorių penketuką, yra gavęs nemažai įvertinimų:
1977 m. Š. Marčiulionio premiją už knygą „Šlepetė",
1998 m. G. Petkevičaitės-Bitės premiją už knygą „Zuika dar gyvas",
2002 m. V. Tamulaičio premiją už knygą „Nauji Zuikos nuotykiai, arba Tikrasis džiaugsmas",

Skaityti daugiau...

2016-aisias – Bibliotekų metais į duris beldžiasi virtualioji realybė

Baigiasi 2016-ieji – Bibliotekų metai, per kuriuos šalyje įvyko rekordinis renginių, projektų ir įvykių skaičius. Pagrindiniai šių metų veiklos akcentai buvo KNYGA ir SKAITYMAS, sutelkę visuomenę atrasti skaitymo malonumą. Tačiau šalia knygų bibliotekose įsitvirtino daug naujoviškų paslaugų, tarp kurių jau galima pamatyti ir virtualiosios realybės ekspoziciją – pirmą tokią Europoje.

Skaityti daugiau...

Dailės pamokėlė

1-IMG 3131

Kupiškio mokykloje „Varpelis" vyko edukacinė literatūrinė dailės pamokėlė „Knygų iliustracijos". Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė L. Kliopkinienė 9–10 lavinamosios klasės moksleiviams Adrijanai, Gintarei, Emiliui ir Rokui papasakojo apie žymiausių Lietuvos dailininkų – vaikų knygų iliustratorių darbus. Susipažinome su Domicelės Tarabildienės, Taidos Balčiūnienės, Albinos Makūnaitės, Algirdo Steponavičiaus, Birutės Žilytės, Aspazijos Surgailienės, Irenos Žviliuvienės, Stasio Eidrigevičiaus iliustruotomis knygomis, gėrėjomės Kęstučio Kasparavičiaus jaukiomis iliustracijomis.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija