Naujienos

Snaigė Violeta – po angelo sparnu

13- DSC0069

Vasario 2-osios rytą į bibliotekos kiemą skubėjo linksmai nusiteikę mokyklos „Varpelis" priešmokyklinio ugdymo („Angeliukų") grupės vaikučiai, lydimi auklėtojų Dainos ir Gražinos. Susibūrę po žymiuoju Henriko Orakausko Angelu, vaikai dalyvavo tradicija tapusiuose skaitymuose netradicinėje erdvėje. Bibliotekininkė Laimutė Kliopkinienė jiems su vaizdinių priemonių pagalba perskaitė Onos Jautakės pasaką „Snaigė Violeta", vėliau mažieji Milvydas ir Rugilė patys perskaitė porą kūrinukų – Zitos Gaižauskaitės eilėraštį „Vasaris" bei tokiu pat pavadinimu Gintaro Patacko eilėraštį.

Skaityti daugiau...

Saugesnio interneto savaitė

SID 2017 logo LT max

Š. m. vasario 7 d. jau 14-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių bus minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“.

Vasario 7 d. 15 val. kviečiame visus į diskusiją saugesnio interneto tema, kuri vyks Vaikų literatūros skyriuje (III a.)

Aš ir knyga

02-PIC 0050

Kupiškio mokyklos „Varpelis" 9–10 lavinamojoje klasėje vyko edukacinė-kūrybinė veikla „Aš ir knyga" Mokiniai, kartu su specialiąją pedagoge Laura Velutiene ir auklėtoja Nijole Krasovskaja, nekantriai laukė viešnios iš Kupiškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Laimutės Kliopkinienės. Pirmiausia Laimutė mokiniams pristatė iš bibliotekos atsineštas knygas su reprodukcijomis, iliustracijomis. Mokinukai atidžiai klausėsi pasakojimo, susidomėję vartė knygutes, dalinosi įspūdžiais, uždavinėjo klausimus.

Skaityti daugiau...

Populiariausias vaikų ir paauglių rašytojas

i9s5kl1210

Šiemet Naujųjų metų naktį rašytojui Vytautui Račickui sukako 65-eri metai. Jis baigė Vilniaus universitete lietuvių kalbą ir literatūrą, ilgą laiką dirbo žurnalo „Genys" redakcijoje. Vytautas Račickas kasmet patenka į populiariausių autorių penketuką, yra gavęs nemažai įvertinimų:
1977 m. Š. Marčiulionio premiją už knygą „Šlepetė",
1998 m. G. Petkevičaitės-Bitės premiją už knygą „Zuika dar gyvas",
2002 m. V. Tamulaičio premiją už knygą „Nauji Zuikos nuotykiai, arba Tikrasis džiaugsmas",

Skaityti daugiau...

Kviečiame balsuoti!

Metu knygos rinkimai 2016

Papildoma informacija