Naujienos

Laisvalaikis su knyga

file60093471 3b4cb539

Knyga – kaip kelio ženklas, kuris stabdo mūsų bėgimą, ragina sumažinti greitį, sustoti ir apsidairyti. Knyga skatina pamatyti ne tik tai, kas lekia pro mūsų akis, bet ir suvokti, kad dar esame ir mes. Knygos mus sugrąžina į save, padeda harmonizuoti savo sielą, tarsi iš išbarstytų akmenukų surenka į mozaiką.

Skaityti daugiau...

Padūkėlis Marčius ir ranka Muštukė

virselis-1000

Žinodami, kad darželiuose vyksta savaitė be patyčių, šią temą pratęsėme ir vaikų literatūros skyriuje.
Kai į biblioteką pasikeisti knygelių atėjo Kupiškio „Varpelio" mokyklos „Angeliukų" grupės vaikučiai su pedagoge Daina Šimėne, mes besiruošdamos susitikimui pavartėme Linos Krukauskienės knygelę „Pasakos apie tave ir mane". Tai terapinio pobūdžio pasakos su užduotėlėmis. Išsirinkome „Padūkėlis Marčius ir ranka Muštukė" – pasaką apie norą muštis.

Skaityti daugiau...

Draugystė su piene

5-DSCF6956

Ką patartumėte bibliotekininkei, jei šiandien penktadienis ir dar trylikta mėnesio diena, o jai labai liūdna ir nėra nuotaikos?
Bet juk nėra padėties be išeities. Taip ir nutiko, nes į vaikų biblioteką pasikeisti knygelių atskubėjo vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" „Boružėlių" grupės vaikučiai su auktėtoja Edita Tuzikiene. O šaunuolė Augustė davė gerą patarimą – reikia paskaityti pasakų knygą. (Ir iš kur tie vaikai žino apie biblioterapiją?!)

Skaityti daugiau...

Svečiuose noriūniečiai

1-DSCF6814

 

Vasario 12 d. Vaikų literatūros skyriuje trumpai apsilankė Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos 2 kl. mokinukai su mokytoja Ekaterina Vanagiene, bet pažadėjo dar kartą atvažiuoti ir pasisvečiuoti ilgiau: susipažinti su esama literatūra bei pažaisti Žaislotekoje.

Skaityti daugiau...

Metų knygos paaugliams rinkimai Kupiškyje

26-DSCF6792

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų metų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija