Naujienos

Startuoja naujas projektas „BIBLIOTEKOS JAUNIMUI“

1
 
VŠĮ „Užsienio kalbų mokymo centras“ kartu su partneriais vykdo ES fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra per savanoriškos veiklos stiprinimą bibliotekose: BIBLIOTEKOS JAUNIMUI“. Į šį projektą įsijungė ir Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Projektu siekiama populiarinti savanorystę Lietuvoje, mažinti bedarbystę jaunimo tarpe, plėsti neformaliojo švietimo formas, efektyviau išnaudoti Lietuvos bibliotekas, kurios yra neformaliojo švietimo šaltinis.

Skaityti daugiau...

Įspūdžiai, kurie išliks ilgam

kadras-is-filmo-hobitas-smogo-dykyne

Dalyvavimas Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekte „Minčių kosmosas" man asmeniškai buvo savęs tobulinimas. Kuriant klausimus buvo pačiam įdomu, nes labai daug sužinojau. Klausiau ir bendraamžių, kurie dalyvavo, jie sakė, kad tokių renginių reikia daugiau.
Viktorinos nugalėtojai – L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos komandos „SKLEPAS" nariai ir projekto vykdytojai keliavo į Panevėžį, „ForumCinemas" žiūrėti filmą „Hobitas. Smogo dykynė". Po filmo visi buvo labai patenkinti, nes filmas paliko didžiulį įspūdį. Dėkojame projekto organizatoriams ir koordinatoriams.

 

L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistas Vygantas Valma

Alizaviečiai – skaitymo konkurso laureatai

01-DSCF5629

 

Lapkričio 27 d. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko baigiamasis projekto „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas" renginys. Tai pavasarį paskelbto Lietuvos LIONS klubų asociacijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos, kartu su pagrindiniu partneriu Lietuvos M. Mažvydo nacionaline biblioteka inicijuotas projektas. Projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą skaityti lietuvių ir užsienio autorių grožines literatūros knygas.

Skaityti daugiau...

Noriūniečiai – XVII-oje Aukštaitijos regiono lėlių teatrų šventėje

01-teatru svente 004
 
 
Rugsėjo 20 d. Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kieme įvyko XVII-oji Aukštaitijos regiono lėlių teatrų šventė „Kai atgyja lėlės 2013“. Renginys organizuojamas siekiant populiarinti vaikų literatūrą, statant ir stebint kitų kolektyvų lėlių teatro spektaklius, ugdant vaikų kūrybiškumą bei plečiant bendraminčių ratą.
Šventėje dalyvavo ne tik Aukštaitijos regiono, bet ir Latvijos Respublikos Ludzos miesto bibliotekos lėlių teatras.
Pirmieji scenoje pasirodė šeimininkai – Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatras „Padaužiukai“. Matėme lėlių vaidinimą „Kiauliaganys“ (pagal H. K. Anderseno pasaką). Režisierė Nadiežda Ivanova.

Skaityti daugiau...

Skaitymo skatinimo konkursas ir šventė 1-4, 5-7 ir 8-12 klasių moksleiviams Lietuvos bibliotekose

skaitymas
 
2013 m. pavasarį Lietuvos LIONS klubų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su pagrindiniu partneriu Lietuvos M.Mažvydo nacionaline biblioteka, pakvietė šalies bibliotekas dalyvauti projekte „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas. Skaitymo konkursas bei šventės vaikams ir jaunimui Lietuvos bibliotekose“. Projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą skaityti lietuvių ir užsienio autorių grožines literatūros knygas.
Projekto organizatorių paskelbtame skaitymo konkurse galėjo dalyvauti 1–12 klasių mokiniai. Projekto dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes ir iš jiems rekomenduojamų knygų sąrašo skaitė patikusius kūrinius, rašė recenzijas, piešė iliustracijas.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija